Airties Air 5650 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
663
Airties Air 5650 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternete bağlanabilmek için mutlaka bazı araçlara ihtiyaç duyulur. Bu araçlar arasında olmazsa olmazlardan biri ise modemdir. Bilgisayar ve internet arasındaki bağlantıyı kurmak için kullanılan modemler arasında en çok tercih edilenlerinden birisi de Airties Air 5650 modemi. Kullanılan yeni teknoloji sayesinde internet bağlantısının çok daha geniş mesafelerde kullanılmasına olanak sağlayan Airties Air 5650 modemi ayrıca kurulum aşamasında da kullanıcılara “hızlı kurulum desteği” verdiği için sadece dakikalar içerisinde yapılacak olan internet bağlantısını da aktif hale getirebiliyorsunuz. Bunun için sadece modem ara yüzüne giriş yapmanız yeterli olacaktır. Modem ara yüzüne nasıl gireceğimizi ve hangi ayarları yapacağımıza daha detaylı bakalım.

Modem Ara Yüzüne Giriş

  • Modem ara yüzüne giriş yapabilmek için öncelikle modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı kullanmanız gerekiyor. Ardından Airties Air 5650 hızlı kurulum için internet tarayıcısına girerek adres satırına “192.168.1.1” ifadesini giriyoruz. Yazdığımız bu ifadeden sonra modeme ilişkin kullanıcı paneli karşımıza gelecek. Bu panel üzerinden ise ilk defa giriş yapmak için karşımıza gelen şifre menüsünü doldurmadan tamam demeniz gerekiyor. Ardından ara yüze giriş yapmış oluyorsunuz.
Airties Air

Airties Air 5650 Modem Kurulumu

İnternet Ayarlarını Yapma

  • İlk olarak karşınıza gelen panelden en üste yer alan “hızlı kurulum” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi karşınıza gelen ekrandan internet kullanıcı adınız ve şifrenizi yazıyorsunuz. Ardından bu ekranı ileri tuşuyla geçiyorsunuz. Karşınıza gelen ekrandan kablosuz şifrenizi ve kablosuz kullanıcı adınızı da belirlemeniz yeterli oluyor. Tüm bu işlemleri kaydettiğiniz zaman modem kurulumunuz tamamlanmış olacak. Airties Air 5650 Modem Kurulumu için başka her hangi bir işlem yapmanıza da gerek yok.
Airties Air 5650 Modem

Airties Air 5650