Airties Air 4400 Kablosuz Alan Genişletici Nasıl Kullanılır?

tarafından
1396
Airties Air 4400 Kablosuz Alan Genişletici Nasıl Kullanılır?

Yeni gelişen internet teknolojisi sayesinde artık yeni nesil modemler aracılığıyla rahatlıkla istediğiniz alanda internet kullanımı yapabiliyorsunuz. Özellikle kablosuz teknolojisinin gelişmesi de artık sadece kablosuz bağlantıları kullanarak internete girmemize olanak sağlamaya başladı. Modemler aracılığıyla yaptığımız bu bağlantılar sayesinde internet kullanımını istediğimiz alandan gerçekleştirebiliyoruz burası doğru ama bu hemen her modemin bu konuda bir sınırı olduğunu da biliyoruz. Yani modem markasına göre değişmekle beraber özellikle kablosuz bağlantıda aslında modemden çok da uzaklaşamadığımız bir gerçek. Eğer ki belirtilen mesafelerin dışına çıkarsak o zaman doğrudan bağlantı düşmesiyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Hatta sadece bağlantı düşmesi sorunu değiş sinyal derecesinde birazcık bile azalma olsa internet hızınızda önemli ölçüde değişiyor. Bu nedenle ise artık kablosuz sinyal genişletici araçları kullanılıyor. İşte bu araçlar arasında en çok tercih edilenlerinden birisi de Airties Air 4400 kablosuz alan genişletici. Birkaç küçük ayar yaparak modem ile bağlantısını kurduğunu bu araç sayesinde kablosuz internet mesafenizi çok daha yüksek rakamlara çıkartabiliyorsunuz. Peki, bu ayarları nasıl yapacağız? Daha detaylı bakalım.

  • Airties Air 4400kablosuz bağlantı genişleticinin en büyük avantajı WPS düğmesi destekliyor olması. Yani bu sayede sadece bir tuşa basarak modem ile Airties Air 4400  arasındaki bağlantıyı kurabiliyorsunuz. Şimdi bağlantıyı kurmadan önce fiziksel kurulumları yapıyoruz. Yaptığımız kurulum işlemiyle Airties Air 4400  genişleticiyi çalışır hale getiriyoruz.
Airties Air 4400

Airties Air 4400 Kablosuz Alan Genişletici

  • Ardından şimdi Airties Air 4400 genişletici ile modem arasındaki bağlantıyı kurmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle çalışır durumda olan Airties Air 4400 cihazının üzerinde bulunan WPS tuşuna basıyoruz. Bu tuşa basmamızın ardından ışık yanıp sönmeye başlayacak. Şimdi hemen modem üzerinde bulunan WPS bağlantı tuşuna basıyoruz. Tuşa 3 sn basılı tutmamız gerekiyor. Ardından bir süre bağlantının yapılmasını bekliyoruz. Airties Air 4400  cihaz üzerindeki WPS üzerindeki ışık sabit bir konuma geldiğinde ise işlemimiz tamamlanmış oluyor. Ekstra bir bağlantı ya da kurulum işlemi yapmanıza gerek yok.