AirDroid İle Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

tarafından
576
AirDroid İle Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemi. Google tarafından geliştirilen ve birçok akıllı telefon markası tarafından kullanılan işletim sistemi sektörün yarısından fazlasına sahip olan işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Hali ile bu durum Android ayarlarının ve Android sistemlerinin en çok araştırılan işletim sistemlerinden biri olmasına da neden olmakta. Özellikle Android sistemlerin dosya aktarımı dosya yedeklemesi gibi konuları en çok araştırılan ve kullanıcıların en çok kullandığı ayarlar arasında geliyor. Tabi bununla beraber Android işletim sistemlerinde kullanıcılara çok geniş yedekleme imkanları da sunulduğunu belirtelim. Bu yedekleme işlemlerini telefonlarınızın sizlere sunduğu yedekleme işlemleri ile yapabildiğiniz gibi harici programlar kullanarak da yedekleme işlemi yapabiliyorsunuz. Özellikle telefon ile bilgisayar üzerinde yedekleme yapmak istiyorsanız bu programları kullanabiliyorsunuz. Yedekleme işlemi için Android sistemlerde en çok kullanılan program ise AirDroid. Android cihaz ile bilgisayar arasında kablosuz bir bağlantı kurmaya imkan sunan AirDroid ile sadece internet bağlantınızı kullanarak dosya yedeklemesi yapabiliyorsunuz. Bu yedekleme işlemi için hangi ayarları yapmanız gerek daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Play mağazadan uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekecek. Bu işlem için Play arama menüsüne sadece AirDroid yazmanız yeterli. Karşınıza kağıt uçak logolu çıkan programı direk olarak indirip kuruyorsunuz. Programı kurduktan sonra şimdi ise programı açıyoruz. Program açıldığı andan karşımıza bağlantı yapacağımız menü gelecek.
AirDroid İle Dosya Yedekleme nasıl yapılır

AirDroid İle Dosya Yedekleme işlemi

  • Bu menide tıpkı modem ara yüzlerine girmek için kullandığımız IP numaraları gibi bir numara yer alacak. Söz konusu numarayı kopyalıyoruz. Daha sonra numarayı bilgisayarımızda tarayıcı satırımıza yazıyoruz. Adresi yazınca telefon ekranına da bu konuda onay mesajı gelecek. Gelen onay mesajını “kabul et” olarak işaretliyoruz. Biz bağlantıyı kabul ettiğimiz zaman tarayıcımızda telefonumuza ait tüm dosyalar gözükecek. Bu dosyaları ister bilgisayarınıza yedekleyebilir isterseniz de anında görüntüleyebilirsiniz. Ekstra bir işlem yapmanız gerek kalmayacak.