Adobe Flash Player Yükleme Hatası Nasıl Giderilir?

tarafından
4900
Adobe Flash Player Yükleme Hatası Nasıl Giderilir?

Her ne kadar son dönemlerde internet üzerinden media ögelerini oynatmak için yeni çözümler sunulsa da bu alanda en çok başvurulan ve hala en çok kullanılan eklentilerin başında Adobe Flash Player eklentisi geliyor. Hemen hemen her tarayıcıya uyumlu olan Adobe Flash Player internet üzerinden media ögelerini görüntüleme bunun dışında Flash oyunları, Flash medya ögelerini açmak için gerekli olan bir eklenti. Zira bilgisayarınızda bu eklenti yoksa özellikle Edge kullanıcıları için media ögelerine girdiğiniz zaman üst kısımda görüntüleme için eklentinin yüklenmesi gerekliliği de vurgulanıyor. Direk karşınıza gelen bu uyarı çubuğundan yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu işlem için siz onay verdiğiniz anda Adobe Flash Player yükleyici programı kullanılıyor. Adobe Flash Player yükleyici programı önce kısa bir indirme işlemi yaparak gerekli dosyaları indiriyor ardından yine kısa bir süre içerisinde yükleme yapılıyor. Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından tarayıcının bir kez yeniden başlatılması sonrasında araç tarayıcıya eklenmiş oluyor. Tüm bu yükleme işlemi normal süreç içerisinde gerçekleşmesi gerekenler. Fakat bazı durumlarda yükleme işlemi sırasında hata mesajlarıyla da karşılaşıla biliniyor. Bu durumda da Windows ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Değiştirilmesi gereken ayarlara bakalım.

  • Öncelikle yükleyiciyi hata aldığınız an kapatmanız gerekecek. Yükleyiciyi kapattıktan sonra şimdi ayarlara geçiyoruz. Bu noktada ilk olarak “denetim masası” ayarlarına giriş yapıyoruz. Buradan ise “görünüm” menüsüne girmemiz gerekecek. Tüm düzenlemeleri görünüm menüsü altından yapacağız. Açılır ayar penceresinden ise “görüntü” ayarlarına giriyoruz. Görüntü ayarlarını da açtığımızda karşımıza ayar paneli gelecek.
Adobe Flash Player Yükleme

Adobe Flash Player Yükleme Hatası nasıl çözülür

  • Burada sol menüde açılır ayar kısmında ekrana gelen “özel metin boyutu ayarla” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekrandan “özel DPI” ayarını %100 yerine %125 yaparak değişikliği onaylıyoruz. Tüm değişikliklerimizi onaylayıp ardından çıkma talebinde bulunduğumuzda sistemin yeniden başlatılması isteniyor. Sistemimizi yeniden başlatıyoruz. Sistemimizi yeniden başlattığımız zaman Adobe Flash Player yükleyiciyi bir kez daha başlamanız gerekecek. Bu kez hatasız bir şekilde yükleme işlemi de tamamlanmış olacak.