Acer Iconia A210 Tablet Fabrika Ayalarına Nasıl Sıfırlanır?

tarafından
609
Acer Iconia A210 Tablet Fabrika Ayalarına Nasıl Sıfırlanır?

İlk olarak bilgisayarları ile pazara giriş yapan Acer, özellikle son dönemde oyun bilgisayarı adı verilen yüksek donanım özelliklerine sahip olan bilgisayarları ile gündeme gelmeye başladı. Oyun bilgisayarları ve kişisel kullanım laptopları ile gündeme gelen Acer tüm bunlarla beraber artık akıllı cihazlar alanında da kendisini göstermeye başladı. Her ne kadar akıllı telefonlarda geri kalsa da Acer’ın bilgisayarlarda elde ettiği deneyimle beraber dokunmatik tablet teknolojisinde kendini göstermeye başladığını biliyoruz. Akıllı cihaz teknolojilerine tabletleri ile giriş yapan Acer’ın bu alanda en çok beğenilen cihazlarından biri ise Acer Iconia A210 tablet. 10.1 inç geniş ekran ve 16 GB depolama alanı ile sektörde tercih edilen ürünlerden biri haline gelen Acer Iconia A210 tabletlerin fiyat performans dengesi neticesinde tercih unsuru haline geldiğini de söylemek gerekiyor. İşletim sistemi olarak da Android’i tercih eden Acer, tabi ki zaman zaman kullanıcı hatalarından ya da sistem arızalarından kaynaklı olarak sorunlar çıkartabiliyor. Tıpkı diğer tabletlerde olduğu gibi Acer Iconia A210 tabletlerde de böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman ilk olarak Android’in bir ayrıcalık olarak kullanıcılara sunduğu sıfırlama işleminden yararlanmak gerekiyor. Sıfırlama işleminin ise iki türlü yapıldığını hemen belirtelim. Zira eğer tabletinize erişiminiz yoksa yani yaşanan sorundan dolayı tablet açılmıyorsa o zaman fiziksel tuşları kullanarak root ekran üzerinden sıfırlama işlemi yapabiliyorsunuz. Ama eğer tablet açılıyorsa o zaman birkaç küçük işlemle sıfırlama yapmanız mümkün. Nasıl işlemleri kullanarak sıfırlama yapacağız daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak Acer Iconia A210 tablet üzerinden ayar menüsüne giriş yapmamız gerekli. Bu işlem için öncelikler uygulama ekranını açıp “ayarlar” kısa yoluna giriyoruz. Karşımıza ayar açılır menüsü gelecek. Biz bu menü üzerinden “Yedekle ve sıfırla” sekmesine giriyoruz.
Acer Iconia A210 Tablet

Acer Iconia A210 Tablet nasıl sıfırlanır

  • Daha sonra ise Yedekleme ve sıfırlama menüsü üzerinden “Fabrika verilerine sıfırla” sekmesine giriş yapıyoruz. Ardından sırası ile “tableti sıfırla” ve “her şeyi sil” yollarını kullanarak sıfırlama işlemini başlatıyoruz. Acer Iconia A210 tablet bu süreç içerisinde birkaç kez yeniden başlayabiliyor. Ara yüz ekranı gelene kadar bekliyoruz. Ara yüz ekranı geldiğinde sıfırlama tamamlanmış oluyor.