4.5G’ye Nasıl Geçebilirim?

tarafından
332
4.5G’ye Nasıl Geçebilirim?

4.5 G, Nisan 1 itibarı ile hemen hemen uyumlu tüm telefonların operatörlerine geldi ve kullanıcılarını bir nebze de olsa sevindirdi. Ancak, bizler 4.5 G’den bir ronaldo beklerken, o özellikle yerel yörelerde bizlere bu performansı vermedi. Bunun, pek çok sebebi mevcut ancak her şeye rağmen 4.5 G; 3 G’den kat kat daha hızlı bir ağ sistemi olacak gibi görünüyor. Bunun yanında, özellikle TTNET, Superonline ev internetlerinin bile ulaşamayacağı hızlara, merkez yerleşkelerde müthiş bir performans ile ulaşan ve hız bakımından tarafımıza oldukça güzel bir hız sağlayan 4.5 G Ağı, uyumlu telefon ve sim kartlarınız dahilinde, geçebileceğiniz bir internet ağı.

Öncelikle, ilk adımınız 4.5 G’ye telefonunuzun uyumlu olup olmadığını sorgulamaktan geçiyor olmalı. Son birkaç yıldır çıkan akıllı telefonlar, bu ağ için uyumlu olarak üretiliyor ve tarafınıza da özelliği deaktif olsa da, 4.5 G ağı özelliği ile geliyor. Yani, son birkaç yıldır akıllı telefon kullanıyor iseniz ve şu anki telefonunuz da son birkaç yılda alınmış ise, yüksek ihtimalle 4.5 G uyumu mevcuttur. Bu uyumu operatörlerinizin müşteri hizmetlerinden de sorgulayabilmeniz mümkün. Bunun yanında, operatörlerin açtığı web sitelerinden de 4.5 G uyumlu telefonlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom için 4.5 G Uyumlu Telefon Sorgulama: www.4nokta5g.com

turk-telekomun-yeni-logosu-1

Vodafone için 4.5 G Uyumlu Telefon Sorgulama: www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-4-5g.php

2016-vodafone-bedava-internet

 

Turkcell için 4.5 G Uyumlu Telefon Sorgulama: http://www.turkcell.com.tr/tr/4-5g

Turkcell-logo1

 

Yukarıdaki sitelerden kolayca sorgulamalar gerçekleştirebileceğiniz gibi, yine kolay bir şekilde 4.5 G hakkında operatörlerinizin paketlerini inceleyebilirsiniz.

 

Türk Telekom 4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

Türk Telekom, 4.5 G için muhteşem yatırım yapan operatörlerden ve yeni ismi ile bu ağ arasındaki iş birliği akabinde, kendinden çok şey beklenen operatörlerden bir tanesi aynı zamanda. Yaptığı yenilikler ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiren operatörün 4.5 G ağına geçmek için telefon sorgulama işleminizi yaptıktan sonra, 4.5 G yazıp 5555’e göndererek ağa geçiş işleminizi başlatabilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki web sitelerinden de detaylı bilgiyi alabilmeniz mümkün olabilir.

 

Turkcell 4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

Turkcell, gerek kalitesi gerek çekim standartları ile Türkiye’nin en çok kullanılan operatörlerinden biri ve 4.5 G konusunda da belli başlı yatırımlar yapmış bir şirket. Bu operatörün 4.5 G ağı hakkında bilgi almak ve paketlerini incelemek için yukarıdaki web sitesini kullanabilir ya da kolay bir şekilde internet üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Vodafone 4.5 G’ye Nasıl Geçilir?

Vodafone 4.5 G’ye, tıpkı Turkcell 4.5 G ağına geçiş işlemi gibi, internet üzerinden kayıt yaptırarak geçebilmeniz mümkün olabiliyor. Ayrıca, 4.5 G’yi bir süre bedava kullanım hakkına sahip de olabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 4BUCAKG yazıp, 4545’e sms göndermek. Ayrıntılı bilgiyi, yukarıdaki web sitesinden kolay bir şekilde edinebilirsiniz.