4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
391
4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

4.5G jet hızında hayatımıza geçtiğimiz günlerde giriş yaptı. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone da bu jet hızı ile girişi olabildiğince hazırlıklı bir biçimde karşılamış görünüyor. Özellikle, merkezi bölgelerde oldukça iyi bir 4.5G ağı hızı yakalanmışken, yerel bölgelerde ve yerleşkelerde bunun 3G ağından çok az bir farkı olduğunu görmekteyiz. Bu farkın, en azından olması bile güzel. Bunun yanında, 4.5G ile, hayatımızda daha hızlı bir internet giriyorken, aynı zamanda mobil verinin harcanma kısmı da devasa oluyor. Bu sebepten, veri harcama kısmında üyelerin oldukça dikkatli olması gerekmekte ve özellikle operatörlerin yeni paketlerini incelemesi bu koşullarda daha iyi durmaktadır. Paketler, 6 GB ve üzeri olarak belirlenmiş olacaklardır ve bu paketlerin kullanımı 4.5G kullanıcısı için her zaman daha avantajlıdır. Zira, merkezi bir yerleşkede, 4.5G ağı kullanıyor ve yüksek bir hızda download, upload gibi işlemlerinizi yapıyor iseniz, muhakkak veri harcamanız da, buna binaen muazzam büyük olacaktır. Kısa sürede, 3 ya da 4 GB’lık paketlerinizin bitmesi işten bile değil.

4.5G üzerinde, kolay bir şekilde indirme ve yükleme yapabildiğiniz gibi, bu ağa geçebilmek için bazı ayarları da yapabilmeniz gerekiyor. Özellikle Android ve Ios işletim sistemlerinde kolay bir şekilde yapabilinecek bu ayarların öncesinde 4.5G başvurunuzun onaylanması akabinde yapılması çok daha doğru olacaktır. Operatörünüzün belirttiği yoldan yaptığınız 4.5G başvurunuz onaylandıktan sonra, aşağıdaki yollarla Android ve Ios işletim sistemlerinde 4.5G ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Android için 4.5 G Ayarları Nasıl Yapılır?

android-yasaklı-sitelere-giriş

Android üzerinde kolay bir şekilde ayarlar sekmesinden 4.5G ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, öncelikle ayarlar menüsünü açtıktan sonra, Mobil Ağlar menüsüne giriş yapmanız. Burada, sizi ağlarınız karşılamaktadır. Bundan sonra, Şebeke Modu menüsüne girerek, şebeke modunuzu seçmeniz gerekmekte. Açılan pencere içerisinde LTE / 3G / 2G seçeneğini işaretleyin ve çıkın.

Telefonunuz 4.5G ağına hazır.

Ios için 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

Apple-Live-Photos

Ios‘ta da hemen hemen aynı yolla 4.5G ağına giriş ayarlamalarınızı gerçekleştirebilmeniz mümkün.  Telefonunuzda ayarlar bölümünü açtıktan sonra, Hücresel Ayarlar sekmesini açınız. Bu hücresel ayarlar menüsü, IOS 9.3 sürümünden sonra “Hücresel veri seçenekleri” olarak değişmiş olabilir. Bu menüyü açtıktan sonra, Ses ve Veri menüsüne giriş sağlayın. LTE seçeneğine tıklayarak, 4.5 G seçeneğini aktifleştirin.

Bu sayede, Ios işletim sistemine sahip cihazlarınızı da 4.5 ağına hazırlamış oldunuz.