3D Touch İle Hızlı Uygulama Değişimi Nasıl Yapılır?

tarafından
562
3D Touch İle Hızlı Uygulama Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone’un diğer akıllı telefonlardan öne çıkmasını sağlayan birçok ayrıcalıklı özellik bulunuyor. Bu özelliklerden birisi de Apple’ın iPhone 6 serisinden sonra kullanıcılara sunmaya başladığı 3D Touch özelliği. Aslında akıllı basınç sistemi olarak bilinen 3D Touch sistemi ile beraber artık dokunmatik yüzeye dokunma özelliklerinin basış şiddetine göre değiştirildiğini de söylemek gerekiyor. Çok daha akıllı bir dokunmatik yüzeye sahip olunmasını sağlayan 3D Touch özelliğinin iOS 10 ile beraber birçok yeni özelliğe de kavuştuğunu da söylemek gerekiyor. Bunlardan birisi de uygulamalar arasında hızlı geçiş imkanı. Peki, iOS 10 ile gelen bu yenilik nasıl kullanılır? İnceleyelim.

NOT: Bu işlem için telefonunuzun mutlaka 3D Touch özelliğini destekleyen iPhone 6 ve üzeri seriler olması gerekiyor. Zira bundan önceki serilerinde seride 3D Touch özelliğinin kullanılmadığını da söylemek gerekiyor.

  • iOS 10 ile beraber yeni gelen hızlı uygulama geçişi özelliğini kullanmanız için yapmanız gereken ise telefonun menüsünü açıp ardından ise ekranın sol kısmına sert bir şekilde basmak. Ekranın sol kısmına sert bir şekilde batığınızda ardından parmağınızı sağa doğru kaydırmanız gerekiyor.

3D Touch

  • Parmağınızı sağa doğru kaydırdıktan sonra ise uygulamalar arasında hızlı geçiş yapma imkanı elde ediyorsunuz. Daha önce açtığınız uygulamaları da bu ekrandan seçmeniz mümkün. Böylelikle 3D Touch yeni özelliği ile uygulamalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.