3D Touch İle Flash Şiddeti Ayarı Nasıl Yapılır?

tarafından
550
3D Touch İle Flash Şiddeti Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple’ın bu sene kullanıcılara sunduğu en büyük yeniliklerden birisi iOS 10 işletim sistemi oldu. iPhone 7 ile beraber duyurulan ve mobil işletim sistemi alanında en iyi işletim sistemlerinden biri olmayı da başaran Apple’ın, yeni işletim sistemiyle beraber kullanıcılara birçok yenilik de sunduğu biliyoruz. Özellikle iPhone 7 için geliştirilen birçok donanımsal özelliğin artık iOS 10 ile beraber desteklendiğini de söylemek gerekiyor. Tabi iOS 10 sadece iPhone 7 akıllı telefonları içinde yayınlanmadı. Bunun dışında söz konusu işletim sistemi hem iPhone 5 sonrası akıllı telefonlar hem de iPad tabletler için de yayınlandı. Böylelikle Apple’ın eski seri akıllı telefonları için de birçok yenilik sunduğunu da görmüş olduk. Bu noktada yeni seri işletim sistemiyle beraber gelen en büyük yeniliklerden birisi de 3D Touch sistemi için yayınlanan güncellemeler oldu. Daha önce ilk defa iPhone 6 serisi ile beraber gördüğümüz 3D Touch özelliği yayınlandığı ilk etapta oldukça sınırlı alanlarda kullanılıyordu. Akıllı basınç sistemi olarak değerlendirilen akıllı 3D Touch sisteminin iOS 10 ile beraber büyük oranda da geliştirildiğini de söylemek gerek. Bu noktada iOS 10 ile beraber 3D Touch özelliğine getirilen bir diğer yenilik ise flash ışığı ayarı oldu. Peki, söz konusu yenilik ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor? Daha detaylı bakalım.

  • Flash ışığı ayarı sayesinde artık 3D Touch ile beraber ışık şiddetini ayarlamanız mümkün hale geldi. Özellikle iPhone serisinde yer alan flashınızı fener olarak kullanmak istediğiniz de ışık şiddetini de ona göre ayarlayabiliyorsunuz.

3D Touch

  • 3D Touch ile gelen yeni özellik sayesinde ışık şiddetini ayarlamak için ise yapmanız gereken işlem de oldukça basit. Tek yapmanız gereken ise fener uygulamasının üzerine uzun basarak 3D Touch menüsünü açmak. 3D Touch menüsünü açtığınızda ise fener şiddetini ister düşük ister orta isterseniz de yüksek konuma getirebiliyorsunuz. Bu sayede ışık şiddeti konusunda da seçim yapabileceksiniz.