YouTube Kanalı Oluşturmanın İncelikleri

tarafından
655
YouTube Kanalı Oluşturmanın İncelikleri

YouTube kanalları üzerinden para kazanmak için birçok yol bulunuyor. Türkiye’de birçok kullanıcı YouTube kanalları üzerinden yüksek gelirler elde ediyor. YouTube sürekli olarak gelişerek özgün içerikli videoları en kaliteli hali ile kullanıcıların yüklemesine imkan veriyor.

Öncelikle YouTube topluluk kurallarının okunması ve reklam yayınlama kurallarına uyulması gerekiyor. Film veya dizi gibi eklentiler yüklenecek ise kanal logolarının bulunmamasına ve eklentilerin gerektiği şekilde eklenmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Belirtilen kurallara uyulmaması durumunda kanal, ihtar alıyor ve 3 kez art arda ihtar alınması durumunda kanal otomatik olarak kapatılıyor. Belirli bir izlenme kitlesine sahip olunduktan sonra iş ortaklığına başvurulabiliyor. Trend ve gündem konular takip edilerek fenomen bir video ortaya çıkarılabilir ve sadece tek bir video izlenme oranı üzerinden binlerce lira kazanılabilir.

Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Mevcut bir Gmail hesabınız var ise veya yeni bir hesap açarak YouTube kanalı oluşturuluyor. İnsanların kanalınıza daha kolay bir şekilde ulaşması ve tıklanma sayısının çoğalması için kanala anahtar kelimeler ekleniyor. Anahtar kelimelerin mutlaka eklenecek videolar ile bağlantılı olması gerekiyor. Kullanıcı adının ise kolay ve eşsiz orijinal olması gerekiyor.

Eklenecek olan videoların çok uzun olmayan ve yüksek kalite ile eklenmiş orijinal videolar olması gerekiyor. Kanala düzenli olarak yükleme yapıldığı takdir de takipçi kitlesi de artıyor. YouTube kanalı üzerinden para kazanmak için ise kaliteli videolar eklenmesi ve takipçi kitlesi çok olması gerekiyor. Ayrıca sosyal medya üzerinden de YouTube kanalının tanıtım yapılması gerekiyor.

Videolar üzerinde yayınlanacak olan reklamları da seçenekler kısmından açarak ilk para kazanmanın adımı atılıyor. Bütün bu işlemler yapıldıktan sonra Google Adsense’e başvuru yapılabiliyor. Hesap oluşturmak için en az 18 yaşından büyük olunması gerekiyor, aksi takdirde büyük bir yetişkinden yardım alınması gerekiyor.