Yeni Apple Teknolojileri Yolda

tarafından
526
Yeni Apple Teknolojileri Yolda

Apple firması bu ayın 21’inde, Kaliforniya eyaletinde yapmış olduğu etkinlikte bize yeni oyuncaklarını sunuyor.Ne tür modellerin ortaya çıkacağını biz de tam olarak kestiremiyoruz.Fakat bu seneki dedikoduların daha önceki senelerden geri kalır bir tarafı bulunmuyor. Bunun anlamı alınacak olan yeni bir telefon, tablet veya bir Apple Car’ın bile tanıtılma ihtimali kulislerde konuşulmaya başlandı. Peki, hangi ürünün tanıtılma ihtimali gerçekten bulunuyor ve hangisinin neredeyse tanıtılma ihtimali yer almıyor.

  1. iPhone 5SE

Apple-launches-iPhone-SE

Apple firmasının çok daha uygun fiyatlı iPhone modelinin yapılacak olan etkinlikte gerçeğe dönüşmesi tam anlamı ile bekleniyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın Eylül ayında yapılan tanıtımında iPhone 6C’nin de yer alacağını düşünmüştük. Fakat durum gerçeğini yansıtmadı. iPhone 5C’nin tanıtımları üzerinden iki seneden fazla zaman geçtiğini düşünürsek, Apple’ın çok daha uygun fiyatlı bir telefon tanıtması doğru bir hareket olarak yer alabilir.

  1. iPad Air 3


ipad-air-3-1

Günümüzde piyasada yer alan en iyi tabletlerden biri tanesi olarak bulunan iPadAir 2’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden yaklaşık olarak iki yıl geçti. Apple firması zaten iyi olan ürünlerini tam olarak geliştirebilmesiyle tanınmakta ve bu kez bizi bir iPadAir 3 bizleri bu stantta bekleyebilir. iPadPro’da yer alan işlevlerin birçoğunun 9,7 inçlik iPad modeline geleceği düşünülüyor. Bunun anlamı yeni bir A10 işlemcisine veya Pro’da bulunan A9X işlemcisini içerisinde tutan bir iPadAir 3 ile tanışabiliriz. RAM sayısının en az 3GB olacağını düşünüyoruz.

  1. Apple Watch 2

apple-watch-2

Piyasada ilk olarak Apple Watch çıktığından bu yana sadece bir sene geçti.Bu nedenle çoğuna göre yeni bir saatin zamanı henüz bulunmuyor. Fakat Apple firmasının telefonunuzla eşleşmek zorunda olmayan çok daha gelişmiş bir Apple Watch tasarladığı bir süredir kulislerde konuşuluyor. Yeni Apple Watch iddiasını tam olarakdestekleyecek bir ipucu ise kameranın saatin üzerinde olacağının duyurulmasıydı.Apple Watch 2 modelinin gerçeğe dönüşmesi muhtemel olarak gözüküyor.Fakat bu durumun 21 Mart’ta olup olmayacağını henüz tam olarak bilmiyoruz. Apple’ın Watch için bir dizi kayış ve aksesuar aralığında çalıştığı çok kez konuşuluyor.Bu nedenle etkinlikte göreceklerimiz bunlardan ibaret olabilir.

  1. Apple Car

apple-car-2019-001-960x640

Bu model için heveslenmenizi tavsiye etmiyoruz. Tim Cook’un kendisi, bir konuşması sırasında Apple otomobilinin yakın olmadığını açıklamıştı. Geçen sene eylül ayında Apple etkinliğinde yolların zamanla kapatılması, Apple Car’ın tanıtılacağı düşüncesinin ortaya atılmasına neden olmuştu. Fakat beklenen tam olarak gerçekleşmedi. İlerleyen zamanlarda, Cook’un Apple otomobilinin direksiyonunun başında oturduğunu görmek bizi şaşkına çevirebilir.Fakat bunun için muhtemelen biraz beklememiz gerekiyor.

  1. Apple VR

indir

Dev şirketlerin hepsi VR’dan nasiplenmek istiyor.Tabi ki Apple da bu işten geri kalmayı düşünmüyor. Bu seneyle beraber başlayan konuşmalar, Apple’ın kendi VR başlığını üreteceğini, bunun için gizli bir takımın çalıştığını gösteriyordu. HTC Vive ve Oculus Rift kullanıcıların eline ulaşmaya başladığına göre Mart’taki yer alan etkinlik, Apple VR için en uygun zaman olarak gözüküyor.

  1. Apple iPod Classic 2016

ipod-nano-7th-gen-mid2015

Bu modelin olmayacağı neredeyse garanti olarak gözüküyor. Fakat tanıtım içerisinde çok daha ince, kablosuz, Apple Music entegrasyonu bulunan bir iPod Classic istediğimizi söyleyebiliriz. Dokunmatik özelliği yer alan ekran saçmalığıyla uğraşmaya gerek kalmadan, çarkı çevirdiğimizde çıkabilen tıklamanın verdiği tatminkâr his bizim için hala yeterli olmaya devam ediyor. Herkes gibi bizde Apple firmasının tanıtıma sunacağı ürünleri merakla bekliyoruz.