Yandex Disk İle Hem Dosya Paylaşımı Hem Dosya Depolama Nasıl Yapılır?

tarafından
302
Yandex Disk İle Hem Dosya Paylaşımı Hem Dosya Depolama Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojiyle beraber artık dosya boyutlarında da büyük oranda değişme yaşanmaya başladı. Eksiden programlar için çok daha az boyut ve saklama alanı gerekirken şimdilerde hem programlarım hem de oyunların özelliklerinin artması haliyle saklama boyutlarının da büyük oranda artmasına neden oldu. Bu durumda da hem dosya paylaşımı hem de dosya depolama işlemi daha da zorlaşmaya başladı. Zira artık bu iki işlem içinde birçok yeni sistemin geliştirilmeye başlandığı ve artık yeni sistemler kullanıldığı biliniyor. Bunlardan birisi de dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak bilinen Yandex tarafından verilen Yandex Disk hizmeti. Yandex Disk ile dosyalarınızı kısa süre içerisinde yedekleme imkanı bulabiliyorsunuz. Üstelik diğer bulut teknolojilerinden farklı olarak Yandex Disk üzerinden yaptığınız yedekleme işlemi bir başka kullanıcıya da gönderilebiliniyor. Bunun için sadece yedeklediğiniz dosyanın indirme linkini oluşturmanız yeterli olacaktır. Hem Yandex Disk üzerinde yedekleme işlemi nasıl yapılır hem de Yandex üzerinden yedeklenen dosyalar nasıl indirilir daha detaylı bakalım.

  • Her iki işlem içinde öncelikle mutlaka Yandex Disk uygulamasına üye olmanız gerekiyor. Bir mail adresi birde şifre belirleyerek kendi bulut hesabınızı Yandex adresi üzerinden oluşturabiliyorsunuz. Telefon numaranız ve diğer hesap bilgilerinizi de girerek hesabınızı açıyorsunuz.Bu noktada ilk 10 GB gibi dosya yedekleme ve paylaşımının ücretsiz olduğunu belirtelim.
Yandex disk kullanımını

Yandex dosya paylaşımı

  • Bir diğer aşamada eğer daha fazla yedekleme yapmak ve daha fazla alan kazanmak istiyorsanız o zaman ücretli tekliflerle beraber hesabınızın boyutunu yükseltebiliyorsunuz. Hesabınızı açtıktan sonra ise dosya yükleme işlemi için ise karşınıza gelen ana sayfa üzerinde “dosya yükle” butonuna basmanız gerekiyor. Bu butona basar basmaz açılır pencereden bilgisayar dosyalarına ulaşabileceğiniz bir ekran görüyorsunuz. Bu ekran üzerinden depolamak istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz. Eğer ki yükleme işlemi yaptığınız dosyayı Yandex Disk aracılığıyla indirmeye açmak istiyorsanız o zamanda dosyanın üzerine gelip “Bağlantıya aç” demeniz gerekiyor. Ardından yadi uzantılı bağlantı adresiyle dosyayı istediğiniz yerden indirebilirsiniz.
Yandex Disk

Yandex Disk İle dosya paylaşımı