Windows 8 İnternet Explorer Tarayıcıda Youtube Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
314
Windows 8 İnternet Explorer Tarayıcıda Youtube Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Youtube şuan için dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım platformu. Özellikle Google tarafından satın alındıktan sonra büyük bir değişim gösteren ve ciddi orada da üye kazanan Youtube şimdilerde en az bir televizyon kanalı kadar hatta birçok kanaldan çok daha fazla görüntülenme alıyor. Üstelik video paylaşım platformunda birebir kullanıcılar kendi çektikleri videoları paylaştığı için daha önce hiçbir alanda yakalanmaya video çeşitliliğini Youtube ortamında yakalamak mümkün. Sadece video paylaşımlarıyla sınırlı kalmayan Youtube bunun dışında ilgi çeken kullanıcıların para kazanmasına da olanak sağlıyor. Tüm bu saydıklarımızla beraber hemen her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği video paylaşım platformu Youtube üzerinde zaman zaman sorunlarda yaşanmıyor değil. Zira bu sorunlar genelde kullanıcıların cihazlarıyla alakalı olsa da video görüntülemeye engel olabiliyor. Son dönemde en sık yaşanan sorun ise Windows 8 işletim sistemlerinde İnternet Explorer tarayıcı da yaşanan yeşil ekran sorunu. Bu sonunu nasıl çözeriz bakalım.

  • Aslında yeşil ekran sorunu videoda hiçbir sıkıntı yokken videonun bir bölümünde birden görüntünün yeşile dönmesiyle yaşanan bir sorun. Bu sorunu çözebilmek için ise tarayıcı üzerinden birkaç küçük ayar yapmak gerekiyor. Bunun için öncelikle İnternet Explorer tarayıcısına giriş yapıyoruz. Bu tarayıcıya giriş yaptıktan sonra ise ağ üst kısımda yer alan çark işaretine tıklıyoruz.
Youtube Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür

Windows 8 Youtube Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür

  • Çark işaretine tıklayarak ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra ise “internet seçenekleri” sekmesine tıklıyoruz. Söz konusu kutucuğa tıkladığımızda ise karşımıza bir açılır pencere gelecek. Bu açılır pencere üzerinden “gelişmiş” kısmını seçerek gelişmiş ayarlar menüsüne giriş yapmamız gerekiyor. Ardından ise bu menü altında yer alan “hızlandırılmış grafikler” sekmesine tıklıyoruz. Hızlandırılmış grafikler menüsünü açtığımızda ise karşımıza bir yazı gelecek. Karşımıza gelen “GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüle” yazısına tik işareti koyup ardından yaptığımız işlemi kayıt ederek ayar menüsünden çıkış yapıyoruz. Yapmamız gereken işlemler bu kadar.