Bilgisayar

Windows 10 Peek Özelliği Nasıl Kullanılır?

Windows-10-Peek
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Microsoft’un işletim sistemi teknolojilerinde son olarak piyasaya sürdüğü Windows 10 işletim sistemi geçtiğimiz günlerde ilk senesini doldurmuş ve yıl dönümü güncellemesi adı verilen büyük güncellemeyi aldıktan sonrada ücretli hale gelmişti. Son güncelleme ile birçok yeni özelliğe kavuşan Windows 10’un aldığı yeni özelliklerden birisi de Peek özelliği. Fare imlecini ekranın alt köşesine getirdiğinizde açık olan pencerelerin ön izlemesinin görüntülenmesine olanak sağlayan özellik tamamen kullanıcıların denetimine de bırakılmış olan bir özellik. Yani isterseniz Peek özelliğini açık kapatabiliyorsunuz. Peki, Peek özelliğini nasıl açarız bakalım.

  • Şimdi ilk olarak Windows 10 üzerinden görev çubuğuna gelmeniz gerekiyor. Görev çubuğu üzerine geldikten sonra ise görev çubuğunun boş bir alanına gelip ardından sağ tıklama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecek. Görev çubuğunun boş bir alanında sağ tıklama yaptığınızda ise açılan menü üzerinden çark simgesi ile gösterilen “ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor.

peek

  • Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda ise karşınıza görev çubuğu ve bazı Windows ayarlarının bulunduğu bir ekran gelecek. Yapmanız gereken bu ekran üzerinden “Farenizin görev çubuğunun sonundaki masaüstü göster butonuna götürdüğünüzde masaüstü ön izleme için Peek özelliğini kullan” seçeneğine gelip buradan özelliği kapalı konumdan açık konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra ön izleme özelliği kullanılabilir hale gelmiş olacak.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız