Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Görüntülenir?

tarafından
988
Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Görüntülenir?

Microsoft’un yazılım konusunda yaptığı çalışmalarla beraber Windows işletim sistemleri de daha fazla gelişme göstermeye başladı. Her ne kadar kullanım verilerine göre hala %50’ye yakın bir kısım Windows 7 kullanmaya devam etse de aslında Windows 8 ile beraber Microsoft’un bu konuda yeni nesle de geçiş yaptığını söylemek mümkün. Kullanıcılara çok daha büyük kolaylıklar sağlayan ve artık akıllı telefonlar gibi asistan modeline dönüşmeye başlayan Windows işletim sisteminin son olarak Windows 10 ile beraber ise tam olarak yeni nesli yansıtmaya başladı. İçerisinde sistemsel olarak birçok yenilik barındırdığı gibi erişilebilirlik özellikleri konusunda da birçok yenilik kazanan Windows 10 işletim sistemi kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar sayesinde ise sürekli olarak kullanım oranlarını arttırmaya başladı. Tabi Windows 10’un ücretsiz olarak dağıtılmasının da bu durumda etkisi oldukça fazla. Gerek yeni sunulan özellikler gerekse de iş planlaması yapmak için geliştirilmiş ofis araçlarının kullanılmasıyla beraber iş alanlarında da en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biri olan Windows 10 ile beraber ara yüz tasarımlarının da alışılagelmişin dışına çıktığını biliyoruz. Bu noktada özellikle eski sisteme alışmış olan kullanıcılar için Windows 10 üzerinde direk olarak bilgisayar, geri dönüşüm kutusu gibi simgelerin bulunmaması da can sıkıcı olabiliyor. Tabi bu noktada kullanıcılar birkaç küçük ayar yaparak tıpkı eski Windows serilerinde olduğu gibi masaüstü simgelerini ara yüze getirebiliyor. Tüm bu ayarlar neler daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle faremizin ana ekranda boş bir yere getirip sağ tıklıyoruz. Açılır menüden ise “kişiselleştirme” seçeneğine basmamız gerekiyor. Kişiselleştir seçeneğine basmamız durumunda tema ayarlarının karşımıza geldiğini göreceksiniz. Karşımıza gelen ekrandan “tema ayarları” kısmına girmemiz gerekecek.
Windows 10 Masaüstü

Windows 10 Masaüstü Simgeleri ayarları

  • Tema ayarları kısmına girince ise sağ kısımda bir ayar menüsü açılacak biz buradan “masaüstü simge ayarlarına” tıklayarak simgelerin bulunduğu kutucuğu açıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan masaüstünde gözükmesini istediğimiz simgelerin kutucuklarına tik atarak simgelerin ana ekranda görüntülenmesini sağlamış oluyorsunuz.