Windows 10 Kablosuz Ağ Simgesinin Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
857
Windows 10 Kablosuz Ağ Simgesinin Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Geçen sene yaz aylarında Microsoft yeni nesil işletim sistemi olarak adlandırdığı yeni Windows 10 işletim sistemini duyurmuştu. Tüm kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılan ve içerisinde birçok yenilik barındıran Windows 10 işletim sistemleri ilk günden bu yana ise büyük bir yükseliş kaydetti. Hem ücretsiz dağıtılması hem de sunduğu yenilikçi çözümler ve en önemlisi de asistan görevi gören Cortana ile beraber şimdilerde en çok kullanılan işletim sistemi olarak karşımıza çıkan Windows 10, birçok yeniliği de kullanıcılarla tanıştırdı. Özellikle menü kontrol ve benzeri araç menüleri sayesinde yeni işletim sisteminin oldukça kullanışlı olduğu yorumları yapıldı. Fakat tüm bunlarla beraber Windows 10 işletim sistemlerinde de belli hatalar yok değil. Özellikle işletim sisteminin araç çubuklarında çok sık hata ile karşılaşılıyor. Bu hatalardan birisi de başlat menüsünün bulunduğu menü çubuğunda internet bağlantı simgesinin görünmeme sorunu. Siz internete bağlı olsanız da olmasanız da hemen her bilgisayarda yer alan bağlantı simgesinin gözükmeme hatasının çözümü de yine Windows üzerinden yapılan ayarlar ile düzeltilebiliyor. Yapacağımız bu ayarlamalara daha derinlemesine bakalım.

  • Öncelikle Windows ayarlar menüsüne girmemiz gerekiyor. Bu işlem için Windows 10 ile beraber geri dönen başlat menüsünü kullanacağız. Öncelikle başlat menüsüne tıklıyoruz. Daha sonra açılan menüden çark işareti şeklinde olan “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Sekmeye giriş yaptığımızda sol tarafta açılır pencere şeklinde bir dizi ayar menüsü olduğunu göreceksiniz. Bir buradan “bildirimler ve eylemler” kısmına giriş yapıyoruz.
Windows 10 Kablosuz Ağ bildirimi

Windows 10 Kablosuz Ağ Simgesi

  • Ardından sap ayar ekranın da “sistem simgelerini aç ve kapat” sekmesi olduğunu göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak bildirimlerin düzenlendiği ekranı açıyoruz. Bildirim ekranında “Ağ” sekmesinin hemen karşında yer alan çubuğun gri renkte olduğu göreceksiniz. Bildirimi açabilmek için çubuğu sağ kısma doğru sürüklüyoruz. Böylelikle ağ durum bilgisini gösteren simgenin sol alt kısımda çıktığını göreceksiniz. Ekstra her hangi bir ayarlama yapmaya gerek yok. Yaptığınız değişiklikleri de onaylayarak kayıt altına almayı unutmayın. Aksi halde siz ayar menüsünde çıktığınızda değişiklikler kaybolacaktır.
Windows 10 Kablosuz Ağ Simgesi nasıl açılır

Windows 10 Kablosuz Ağ Simgesi açma