Bilgisayar

Windows 10 da Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir

00-windows-10-battery-performance-pil-performansi-shiftdeletenet-1437985558
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni işletim sistemi Windows 10’ un hala birçok kişi tarafından bilinmeyen birçok özelliği var. Bunlardan en önemlilerinden biri de pil tasarrufu ve pilinizi kullanan uygulamaları görme. Pil tasarrufu özelliği sayesinde kullanım sürenizi artırabilir, pil kullanımı özelliği sayesinde pilinizi en çok kullanan programları görebilirsiniz.

Windows 10’ da pil kullanımını görmek için öncelikle Başlat menüsünden Ayarlara girin ve ardından sistem seçeneğini seçin. Solda çıkan seçeneklerden Pil tasarrufu seçeneğini seçin. Açılan sayfada ‘’Pil Kullanımı’’ yazısına tıklayarak pilinizi en çok kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Aynı zamanda son 24 saat, 48 saat veya 1 haftayı görebilirsiniz. Eğer çok bir program çok pil tüketiyor ve gerekli değilse silebilirsiniz. Aynı zamanda bu menüde kalan pil ömrünüzü görebilir ve pil tasarruf ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız