Wi-Fi Üzerinden iphone Ekranını Canlı izleme

tarafından
254
Wi-Fi Üzerinden iphone Ekranını Canlı izleme

Yıl 2016, çağımızın adı modern çağ. Hayatımızın içerisinde teknoloji çok önemli bir yerde. Çağımız daha da ilerde nasıl olur bilinmez fakat teknolojinin çok fazla olumlu etkisi de bulunmaktadır. Özellikle iletişim ve sağlık alanında yadsınamaz bir değeri vardır.

İletişim konusunda sizlerle düşüncelerimi paylaşmam gerekirse akıllı telefon kullanmayan insan kaldı mı? Diye sormadan edemiyorum kendime. Siz de bu soruyu kendinize soruyor musunuz? Sorunun cevabını çok iyi biliyoruz sevgili okurlarım. Çeşitli markalarda ve çeşitlerde kullandığımız telefonlarla artık her şeyi elde etmek mümkün. Dünyanın dev markalarından biri olan Apple markasının ünlü telefonları ise bu konuya en iyi örnek. İphone’larınızın içerisindeki sistem olan ios sistemiyle yapacağınız mükemmel bir uygulama önereceğim sizlere. Farklı markalarda kullandığınız laptoplardan (PC) ya da MAC üzerinden nasıl canlı canlı izleyebileceğinizi anlatacağım. Programı indirdikten sonra telefonunuzdan basit bir işlem yaparak halledebiliyorsunuz. Program direkt olarak bir iPhone’u masaüstünüzde oluşturuyor ve cihazdaki ekranı canlı olarak izleyebiliyorsunuz.  Uygulamanın adı Reflektör, telefonlarınıza indirmeniz gereken uygulama bu. Programı kendi sitenizden PC için veya Mac için indirin. Site adresi şu; http://www.airsquirrels.com/reflector/ . Yüklendikten sonra uyarıları dikkate alarak kurun ve açın görev çubuğunda artık bir ikon hazır olarak bizi bekliyor olacak. Bilgisayardaki işlem bu kadar yalın ve basit sıra iOS yüklü cihazlarda.

iPhone’da Wi-Fi aktif etmelisiniz, Ekranı aşağıdan yukarıya sürükleyin, wi-fi bluetoth vs ayarların olduğu bar açılacak, sağ alttaki Air-Play’e basmalısınız. Gelen ekranda bilgisayarınız hemen belirecek tik atın ve alttaki yansıtma ayarını açık hale getirin. Hepsi bu, ardından masaüstünüzde iphone belirecek ve ekranı canlı olarak izleyeceksiniz. Son olarak uyarmam gerekiyor ki bilgisayar da iphone da aynı ağda olmalı. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir sevgili okurlarım.