WhatsApp’ta Sesli Arama Nasıl Yapılır?

tarafından
553
WhatsApp’ta Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere WhatsApp ile sesli arama nasıl yapılır ve akıllı telefonlarda hangi özellikler olmalıdır? Bunlara değineceğiz. Günümüz’de dev operatör şirketlerine kafa tutan sosyal medya furyasına birde sesli arama özelliği geldi. WhatsApp‘ın ilk olarak Android kullanıcılarına iletmiş olduğu WhatsApp sesli arama özelliği, ilk olarak Android kullanıcılarına gelmiş, fakat direk arama sorunu ile karşılanmıştır. Aslında bu bir sorun değil, WhatsApp’ın bu özelliğinin herkesler tarafından bilinmesi adına direk arama yapamıyorsunuz. Arama yapacağınız kişiyi aradığınız gibi hat düşüyor, bu durumda panik yapmanıza veya cihazınızın bozuk olduğuna dair şüpheye girmenize gerek yok, çünkü tanıtım politikası uygulayan WhatsApp bu tarz bir yaklaşımla herkesin bu uygulamadan haberdar olmasını istemektedir.

whatsapp sesli arama özelliği hakkında bilgiler

Beta uygulaması Android kullanıcıları üzerinde denenirken, tüm sorunlar giderilmiş ve artık iOs için’de WhatsApp arama özelliği her iki işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarda kullanılır bir şekilde aktif olmuştur. Şimdi sizlere aşağıda vereceğimiz bilgiler doğrultusunda WhatsApp sesli arama özelliği hakkında bir kaç sorundan bahsedeceğiz. Bu sorunlar genellikle sesli arama özelliğinin geldiği sürümle birlikte kullanıcılara yansımış ve günümüz pek karşılaşılmamaktadır. Olur da bu tür sorunlarla karşılaşırsanız panik yapmanıza gerek yok, işte sorunlar;

  • WhatsApp arama özelliği ile bir başkasını ararken konuşmalarınız yankılı bir şekilde gidip gelebilir.
  • Akıllı telefonunuzu kapsayan 3G bağlantısı yüzünden sesinizde kopmalar ve gidip gelmeler oluşabilmektedir. Bunu engellemek için 3G bağlantısının daha net çeken bir alan’da kullanılarak WhatsApp’tan görüşme yapılabilir.
  • Kullandığınız Wi-fi bağlantısında oluşan sorunlardan ötürü ses alış verişlerinde sıkıntı yaşanabilmektedir.
  • Özellikle sesli arama özelliğini kullanan her iki tarafında bağlantılarında sorun var ise, seste kötü bir şekilde karıncalanma veya gidip gelme söz konusu olabilmektedir.