WhatsApp’ta Kişi Kısayolu Nasıl Oluşturulur?

tarafından
1459
WhatsApp’ta Kişi Kısayolu Nasıl Oluşturulur?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere WhatsApp’ta görüştüğümüz kişilerin telefonun ana ekranına kısayolunu nasıl oluşturabiliriz ve diğer ek alternatif yöntemler nelerdir bunlara değineceğiz. Bu konu özellikle sık sık WhatsApp kullanan kişiler için ideal yöntemleri içermekte olup, vaktinizin boşa gitmemesi için uygulanan bir yöntemdir. Eğer sıkça WhatsApp uygulamasını kullanıyorsanız veya sık bir şekilde sevgiliniz veyahut başka bir dostunuz ile muhabbetiniz var ise bu uygulama sayesinde kişi listesine girip o kişiyi arayıp daha sonra tıklayıp konuşmak size gına getiriyorsa basit bir kaç adımla bu sorunu kökünden halledebilir ve ekranınıza mesajlaşacağınız kişinin profilini aktararak direkt olarak kendisi ile muhabbet edebilirsiniz.

whatsapp kişi kısayolu nasıl oluşturulur

WhatsApp’ta Bulunan Kişileri Akıllı Telefonun Ana Ekranına Nasıl Aktarabilirim?

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasına erişim sağlayın.
  • Daha sonra açılan WhatsApp uygulamasında kişiler listesine giderek ana ekrana gelecek kişinin üzerine parmağınızı basılı bir şekilde tutun ve blogun aktif olmasını sağlayın.
  • Telefonunuzun ekranında küçük bir kutucuk açılacak, bu kutuda yer alan ” Sohbet kısayolu ekle ” yazısına bir defa tıklayın. Yapacağınız işlem sadece bu kadar, kısayolunu eklediğiniz kişinin profil ekranı akıllı telefonunuzun ana ekranına gelecektir ve böylece çok daha rahat bir şekilde sevgiliniz veya kısayolunu ekleyeceğiniz her kimse mesajlaşabileceksiniz.

İkinci Bir Kısayol Ekleme Yöntemi İse;

  • Olur da yukarıda ki yöntemi yapamazsanız veyahut bir sorun dahilinde kısayol oluşmazsa ikinci bir yöntem olan widget ile yapabilirsiniz. Cihazınızın masaüstüne gelerek widget ekleme penceresine erişim sağlayın (Bu işlemi yapmak için ekranın boş bir alanına parmağınızı basılı tutarak yapabilirsiniz).
  • Ve hemen ardından açılan widget seçenekleri içerisinde WhatsApp yazan simgeye tıklayarak masaüstüne yerleşmesini sağlayın. Bu işlemi yaparken WhatsApp’ta bulunan kişi listeniz açılacaktır.
  • Karşınıza çıkan kişi listesi içerisinden dilediğiniz kişiye tıklayarak cihazınızın ana ekranında kısayolunu oluşturabilir ve hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.