WhatsApp Hızlı Cevap Ayarları Yapma

tarafından
2724
WhatsApp Hızlı Cevap Ayarları Yapma

Akıllı telefonlarla beraber sosyal medya uygulamaları da epey bir önem kazanmaya başladı. Hatta öyle ki akıllı telefon uygulamaları arasından en çok indirilen uygulamalar listesinde her zaman için sosyal medya uygulamaları ilk sıralarda geliyor. Sosyal medya uygulamaları bir yana dursun bunun dışında haberleşme masraflarını epey bir aşağı çeken anlık mesajlaşma uygulamaları da epey dikkat çekiyor. Bu uygulamalar arasından en çok kullanılanlarından biri ise WhatsApp uygulaması. Facebook çatısı altında çalışan ve her geçen gün biraz daha kullanıcı kazanan anlık mesajlaşma uygulamasının son dönemde kullanıcı sayılarının da 1 milyar rakamına ulaştığını da söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde kullanıcı sayılarını da sürekli olarak arttıran WhatsApp uygulaması düzenli olarak da güncellenmekte. Özellikle iPhone serisi için WhatsApp uygulamasının sürekli olarak yeni güncellemeler aldığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada WhatsApp’ın iPhone telefonlar için yayınladığı son güncelleme ile beraber de uygulamaya birçok yeni özelliğinde eklendiğini söylemek gerekiyor. Bu noktada uygulamaya eklenen yeni özellikler arasından en çok beğenileni ise aslında hızlı cevap güncellemesi. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar doğrudan uygulamaya girmeye gerek kalamadan kendilerine gelen mesajları da cevaplayabiliyor. Bu sayede çok kısa bir süre içerisinde mesajlaşma yapabiliyorsunuz. Tüm bunlarla beraber özellikle kilit ekranı üzerinden de mesajlaşma imkanı sunduğu bilinen yeni güncelleme için belli başlı ayarları da yapmak gerekiyor. WhatsApp iPhone için hızlı cevap uygulaması nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak iPhone telefon üzerinden WhatsApp uygulamasını açıyoruz. WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra ise şimdi uygulama ayarlarına girmeniz gerekiyor. Bunun için uygulamanı sağ üst menüsünde yer alan seçenekler kısmına girmeniz gerekiyor. Seçenekler sekmesine girdikten sonra ise şimdi açılır pencereden ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor.

WhatsApp Hızlı Cevap

  • Ayarlar sekmesine de girdikten sonra ise yine açılır menüden “bildirimler” sekmesine girmeniz gerekiyor. Bilirimler sekmesine girdiğiniz zamanda yine karşınıza bir açılır menü gelecek. Bu kez karşınıza gelen açılır menüden ise “açılır pencere bildirimi” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Söz konusu sekmeye tıkladığınızda karşınıza farklı farklı birkaç seçenek gelecek. Karşınıza gelen tüm bu seçenekler arasından ise hangi ayarı kullanmak istiyorsanız onu seçmeniz gerekiyor. Eğer kilit ekranında her zaman bildirimler gözüksün derseniz “her zaman göster” seçeneğini seçmeniz gerekecek. Bu seçenekten sonrada artık giriş ekranından mesajlaşma ve bildirimleri cevaplama özelliğini kullanabilirsiniz.