WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

tarafından
553
WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp hesabının silinmesi hakkında bilgiler sunacağız. 2010 yılında hayatımıza giren ve kalıcı bir etki yaratan WhatsApp, Eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de kurulmuştur. Çok kısa bir süre içerisinde popüler bir mesajlaşma uygulamasına dönen WhatsApp, şuan da dünyada sanal alem’de en çok kullanıcı sayısı olan uygulamalar arasında ilk 5’in içerisinde yer almaktadır. 1 milyar kullanıcıya ulaşmak üzere olan WhatsApp BBM, KakoTalk, Line, Viber, Telegram ve WeChat‘e birçok kullanıcısını’da kaptırmıştır. WhatsApp kullanımı bırakan kişiler hesaplarını silmeden başka bir uygulama kullanmakta. Bu oldukça yanlış bir yönergedir. Eğer WhatsApp hesabınızı kullanmayacaksınız gizlilik açısından hesabınızı silmeniz sizin için doğru bir karar olacaktır. Kişisel tüm bilgilerin veritabanı’nda kaldığını size hatırlatmakta fayda olacağını düşünüyoruz ve hesabınızı kullanmıyor iseniz, silmenizi tavsiye ediyoruz.

whatsapp hesabı nasıl silinir

Hesap Silinince Neleri Kaybedeceğiz?

WhatsApp hesabınızı silince kullanmış olduğunu telefon numaranız artık WhatsApp’ta yer almayacaktır. Ayrıca arkadaşlarınızın WhatsApp listesinde bulunan favori kişiler arasında da kaldırılacaksınız. Tüm sohbet ve medya bilgileri anında silineceği gibi, WhatsApp’ta bulunan tüm yedekleriniz de silinecektir. WhatsApp ödeme metodlarınız tüm WhatsApp sunucularından tamamiyen silinecektir.

WhatsApp Hesap Silme İşlemi

İlk önce akıllı telefon, tablet veya benzeri cihazınızdan WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Açılan uygulama içerisinde uygulamanın en alt bölümünde yer alan Ayarlar sekmesine giriş yapın. Hemen ardından WhatsApp’ın ayarlar ekranında bulunan ve tüm bilgilerimizin yer aldığı Hesap seçeneğine girin. Açılan Hesap sayfası içeriğinde yer almakta olan Hesabımı Sil seçeneğine tıkladıktan sonra sizden WhatsApp hesabını kullanırken kullanmış olduğunuz telefon numarasını isteyecek. Bu numarayı ekran’da belirli olan yere girdikten sonra Hesabımı Sil butonuna basarak WhatsApp uygulamasına ait tüm bilgilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.