Vestel Smart Televizyonlarda Uydu Araması Nasıl Yapılır?

tarafından
1290
Vestel Smart Televizyonlarda Uydu Araması Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar ve tabletlerden hemen sonra artık piyasada akıllı televizyonları da görmeye başladık. Eski tip tüplü televizyonlara göre bir devrim olarak gösterilen akıllı televizyonlar, yakın eski teknoloji sıradan LCD ve LED televizyonlara göre de oldukça yüksek çözünürlük desteği ve oldukça yüksek kalitede görüntü desteği sunmasıyla dikkat çekiyor. Bununla beraber sadece çözünürlük, ya da görüntü kalitesi olarak değil akıllı televizyonların işletim sistemi ve uygulama olarak da sıradan televizyonlardan kesin bir çizgi ile ayrıldığını biliyoruz. Özellikle Webros ve Android işletim sistemine sahip olan akıllı televizyonlarda ekstra uygulama yükleme, internete girme, sosyal medya uygulamalarına girme gibi birçok ayrıcalığa da ulaşabiliyoruz. Bununla beraber tabi bir televizyondan beklenen anten, kanal arama, uydu seçme gibi konularından akıllı televizyonlarda çok daha basitleştiğini de biliyoruz. Özellikle uydu arama konusunda kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan Vestel akıllı televizyonlarda bu sınıfa alınmakta. Son dönemde özellikle akıllı televizyon alanın da büyük atılımlar yapan ve dünyaya açılan Vestel’in son teknoloji akıllı televizyonlarında en büyük avantaj dediğimiz gibi kolay kurulum avantajı. Peki, Vestel akıllı TV ürünlerinde kolay kanal ve uydu kurulumunu nasıl yaparız? Detaylarıyla inceleyelim.

  • Bu işlem için öncelikle televizyonumuzun bağlantılarını gerçekleştirmemiz gerekiyor. Uydudan gelen anten kablosu ve bunun yanında güç kablolarını televizyona bağladıktan sonra artık kuruluma geçiyoruz. Tabi bu noktada kurulum gerçekten eksiksiz bir şekilde yapıldığına emin olun. Aksi halde Vestel akıllı televizyonda kanal bulmanız mümkün olmayacaktır.
Vestel Smart TV

Vestel Smart Televizyonlarda kanal arama

  • Şimdi kurulum işlemi için ilk olarak Vestel akıllı televizyonun kumandasından menü tuşuna basıyoruz. Meni tuşuna bastığımız zaman karşımıza tüm televizyon ayarlarının bulunduğu bir sekme gelecek. Biz bu sekme üzerinden “kurulum” sekmesine giriş yapacağız. Kurulum menüsüne girdiğimizde ise eğer dijital yayın kullanıyorsak direk olarak “otomatik arama” yaptırmamız gerekiyor. Standart uydu araması için “manuel kurulum” sekmesine yani “manuel kanal arama” menüsüne giriyoruz. Şimdi ise kullandığımız uydunun bilgilerini girmemiz istenecek. Arama tipi, frekans ve polarizasyon menülerine istenen bilgileri girdikten sonra kanal aramayı başlatıyoruz. Vestel akıllı TV kanal kurulumu bu işlem sonrasında bir süre sonra tamamlanıyor.
Vestel Smart TV ayarları nasıl yapılır

Vestel Smart TV ayarları