Twitter’ın Yeni Özelliği Kendi Mesajınızı Retweet Yapma Nasıl Kullanılır?

tarafından
257
Twitter’ın Yeni Özelliği Kendi Mesajınızı Retweet Yapma Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya denilince mutlaka adı anılan uygulamalardan biri olan Twitter, her geçen gün biraz daha kan kaybetmeye başladı. Borsada ve reklam gelirleri verilerinde diğer sosyal medya uygulamalarının gerisinde kalmaya başlayan Twitter, tüm bu geriye gidişi durdurmak için ise yeni önlemler almaya başladı. İlk olarak yan uygulamalar geliştirmeyi deneyen Twitter bu şekilde istediğini bir nebze olsun almayı başardı. Fakat uygulama içerisindeki aktifliği arttırmak için bu çalışma ne yazık ki yeterli olmadı. Uygulama içerisindeki aktifliğin azalmasının devam etmesi ve reklam gelirlerinin bu konuya bağlı olması Twitter’ı yeni adımlara itti. Bu noktada Twitter sürekli yeni güncelleştirmeler yaparak sistemin biraz daha akıcı olmasını sağlamaya çalışıyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde de bir yenilik haberi daha geldi. Söz konusu yenilik haberi Retweet olayıyla ilgili oldu. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcıların artık kendi mesajlarını Retweet ederek sabitlemeleri sağlandı. Bu şekilde uygulama içerisindeki aktifliğin ve mesajlaşmanın da arttırılacağı düşünülüyor. Yeni gelen güncellemeyle beraber bir nebze bu beklentilerinde karşılanmaya başladığını söyleyebiliriz. Kullanıcıların kendi mesajlarını Retweet etmeleri için ise yeni özelliği bilmeleri gerekiyor. Twitter’a gelen güncellemeyle beraber bu özelliğin nasıl kullanılacağına daha detaylı olarak bakalım.

  • Tabi ki öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ise Retweet yapmak istediğiniz mesajın üzerine geliyorsunuz. Bilinen Retweet özelliğinde başka bir kullanıcının yayınladığı gönderinin üzerine gelerek dönen ok işaretlerine basıp Retweet yapmanız mümkündü. Böylelikle söz konusu gönderi sizin Retweet yaptığınız gönderi olarak gösteriliyordu.
Twitter Retweet

Twitter Retweet nasıl yapılır

  • Yeni güncellemede aynı mantık üzerine çalışıyor. Bu kez de kendi mesajınız üzerine gelerek aynı işarete basmanız gerekiyor. Böylelikle ana sayfada kendi gönderinizi Retweet etmiş olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun dışında sizin Retweet yaptığınız mesajınız tabi ki diğer kullanıcılar tarafından da Retweet yapılabiliyor. Twitter’ın bu yeniliğinin ilerleyen zamanlarda nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu. Zira artık Retweet özelliğini daha aktif bir şekilde kullanabilmemiz uygulama aktifliğini arttıracaktır.