Twitter Hesap Onaylatma İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
520
Twitter Hesap Onaylatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları arasından en aktif kullanılan uygulamaların başında Twitter geliyor. Aktifliği ve anında paylaşım yapılması sayesinde artık iOS uygulama marketlerinde de haber bölümünde yer alan uygulama son dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından da biri. Twitter’ın bu kadar ön planda bir uygulama olması aslında Twitter uygulaması için bazı sorunlarında ortaya çıkmasına neden oluyor. Özellikle yaşanan en büyük sorunların başında ise güvenlik sorunları gelmekte. Zira kullanıcılar Twitter üzerinden sahte hesapları tespit edemedikleri için sahte hesaplarla karşı karşıya kalabiliyor. Kendilerini başka biri olarak gösteren sahte hesaplarda kullanıcılara ciddi sorunlar çıkartabiliyor. Bu gibi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için mutlaka Twitter üzerinden iletişime geçtiğiniz kişilerinde onaylanmış kişiler olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu şekilde aslında Twitter kullanıcının sahte bir kullanıcı olmadığını da teyit etmiş oluyor. Peki, tam tersi düşünürsek ve biz Twitter üzerinden hesabımızı onaylatmak istersek o zaman hangi yollara başvurmamız gerekiyor? Tüm bunlara daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi öncelikle uygulama üzerinde belli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada Twitter sizden profil bilgilerinizi düzenlemenizi istiyor. Eğer hesabınızda telefon ,mail onayı bunun dışında doğum tarihi ve tam ad soyad gibi bilgiler yoksa o zaman onay için form doldurma işlemi de yapamıyorsunuz. Bu olumsuzlukla karşılaşmamak için öncelikle hesabınızın profil tanımlamalarını tam olarak yapmanız gerekiyor.

twitter-hesap-onaylatma

  • Bu işlem bittikten sonra ise artık profil onayı için forma doldurma işlemine geçiş yapabilirsiniz. Forma doldururken de sizden birkaç işlem isteniyor. Öncelikle formda da belli başlı bilgileri doldurmanız gerekecek. Ardından da Twitter hesabınızla kayıtlı olduğunuz iki web sitesi göstermeniz gerekecek ki bu üyeliklerinizin profilinizle uyuşması gerekiyor. Son olarak ise neden onay alacaksınız bunun üzerine mini bir makale yazarak profil doğrulaması için başvuru yapabiliyorsunuz. Twitter ise bir süre başvuruyu inceledikten sonra onay verirse artık hesabınızda mavi tik ile onaylı hesap ibaresi kullanılıyor.