Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılandırılır?

tarafından
269
Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılandırılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri Twitter oldu. En az yazılı basın kadar etkili bir hal alan Twitter’ın kullanıcı sayıları da giderek artıyor. Tabi uygulamanın bu kadar büyük ve ilgi çeken bir uygulama haline gelmesi bazı güvenlik sorunlarının da ortaya çıkmasına neden oluyor. Sadece adı bile Twitter’ın birçok saldırı almasına neden olabiliyor. Bu konuda uygulama yöneticilerinin ciddi mesai harcadıklarını da söylemek gerek. Uygulama güvenliği bir yana dursun üye olan kullanıcılarında kişisel verilerinin korunması oldukça önemli. Twitter bunun için hem kullanıcılara bazı ayarlar yaparak kişisel verileri koruma imkânı veriyor hem de Twitter hesabının kişiye özel ayarlarla özelleştirmesine olanak sağlıyor. Özellikle gizlilik ayarlarının bu noktada büyük öneme sahip olduğu kesin. Peki, Twitter gizlilik ayarlarını nasıl yapılandırabiliriz?

  • İlk olarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “Profil” bölümüne gelmeniz gerekiyor. Profil sekmesi altından “Ayarlara” giriş yapabiliyorsunuz. Ayarlara giriş yaptıktan sonra tüm profil bilgilerinizin yer aldığı hesap kısmına geçiyorsunuz. Bu noktada değiştirmek istediğiniz her hangi bir bilgi (e posta, ad, soyad, hesap, adı) varsa değiştirebiliyorsunuz.
Twitter Gizlilik

Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılandırılır

  • Gizlilik ayarlarına geçmek içinde “Hesap” sekmesinin alt kısmında bulunan “Güvenlik ve Gizlilik” seçeneğine girmeniz gerekli. Bu noktada istediğiniz her güvenlik ayarını yapabiliyorsunuz. Paylaşımlarınızı kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini, profilinizin gizli veya açık konumda kalacağını, kısacası hemen her özelliği belirlemeniz mümkün. Tüm bu özelliklere ek olarak aynı sekme üzerinden giriş ayarlarınızı da düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde hesabınıza her giriş yapmak istediğinizde kayıtlı telefon numarasına şifre gönderimi isteğinde bulunmak mümkün. Yeniden Twitter’a giriş sırasından telefona gelen güvenlik kodunu kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Fakat her seferinde yeni bir şifre girmenin pek tercih edilmediğini belirtelim.
Twitter hesap ayarları

Twitter güvenlik Ayarları Nasıl Yapılandırılır