Twitter Dil Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
902
Twitter Dil Ayarları Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları arasında Twitter uygulamasının farklı bir yeri olduğunu söylemek mümkün. Zira diğer sosyal medya uygulamalarına göre Twitter’da anında yazışma ve anında haber gibi kullanımlar söz konusu. Diğer birçok sosyal medya uygulamasından anında haber özeliği sayesinde ayrılan Twitter uygulaması buna karşın birçok kişiselleştirme seçenekleriyle kullanıcıların sosyal medya kullanımlarını özelleştirmelerine de imkan sunuyor. Bu sayede ister profil menüsünü ister kullanım ayarlarını isterseniz de gizlilik ayarlarını kısacası tüm sosyal medya kullanımını özelleştirebiliyorsunuz. Kullanıcılara sunulan bu ayrıcalıklardan birisi de dil ayarları. Twitter sadece bir bölgede ya da bir ülkede kullanılan sosyal medya uygulaması değil. Bu nedenle bölgesel kullanıcılar için farklı dillerinde uygulamada da desteklendiğini de biliyoruz. Ülkemiz içinde Twitter’ın Türkçe dil desteği verdiğini biliyoruz. Peki, ama bu desteği nasıl kullanacağız? Hangi ayarları yapmamız lazım? Daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak web sürüm üzerinden yani bilgisayar aracılığıyla Twitter hesabınıza giriş yapın. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise profil menüsüne giriş yapıyoruz. Twitter profil menümüze tıkladığımız zaman ise açılır menüden “ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Ayarlar sekmesine tıkladığımız anda karşımıza gelen menüden “dil ayarları” bölümün göreceksiniz. Bu bölüm üzerinden açılır sekmeye tıklayarak istediğiniz her hangi bir dili seçebilirsiniz.
Twitter Dil Ayarları yapma

Twitter Dil Ayarları nasıl yapılır

  • Eğer ilk aşamada dil ayarlarınız standart, yani İngilizce ise o zaman ayarlar menüsü üzerinde “dil” sekmesi “Language” olarak gözükecektir. Yine bu menü altından giriş yaparak Türkçe ya da diğer dillerden her hangi birini seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra seçtiğiniz dilin aktifleşmesi içinse mutlaka “save” butonunu kullanarak değişiklikleri kayıt altında almanız gerekiyor. Ancak bu şekilde dil ayarlarını kalıcı olarak değiştirebiliyoruz. Kayıt işlemini atlarsanız menüden çıktığınız anda dil ayarları eski düzenine geri dönecektir. Bir kere kayıt yaptıktan sonra uygulamayı d bir kez yeniden başlatıp deneme yapabilirsiniz.