Bilgisayar

Turkcell Vınn Dns Değiştirme Ve Dns Ayarları Nasıl Yapılır?

turkcell vinn
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Turkcel kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de turkcel vınn dns ayarlarının nasıl değiştirilebilir konusudur. Bununla birlikte birçok internet sitelerinde konu hakkında araştırma yapan kullanıcıların birçoğu malesef ki karşılarına sunulan karmaşık uygulamalar nedeniyle istedikleri sonuçları elde edememektedirler. İşte biz bu yazımızda bu konu hakkında daha pratik ve uygulanmasının kolay olduğu bir uygulama hakkında bilgiler sunacağız. Dilerseniz konumuz hakkında hemen bilgiler sunmaya başlayalım.

Turkcell Vınn Dns Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

2016_Turkcell_VINN_dns_ayarlari

  1. İlk olarak cihazımızda yer alan belgelerim kısmına giriş yapıyoruz.
  2. Bu kısımda yer alan rosphone pbk isimli dosyayı bularak hemen açıyoruz.
  3. Hemen akabinde ise özellikler kısmına giriş yapıyoruz.
  4. Bu işlemden sonra ise bağdaştırıcı ayarları kısmına ekranda belirecektir.
  5. Buradan turkcell modemi olan vınnın dns ayarlarını değiştirebiliriz.

İşte hepsi bu kadar görüldüğü üzere birkaç kısa uygulama sayesinde işlemimizi tamamlayabilmekteyiz. Bununla birlikte eğer uygulamaları yerine getirirken herhangi bir sıkıntı yaşarsanız o zaman başka bir kullanıcıdan veya da bir arkadaşınızdan destek talep edebilirsiniz.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız