Tivibu Aile Şifresi Nasıl Belirlenir?

tarafından
3393
Tivibu Aile Şifresi Nasıl Belirlenir?

Teknolojik gelişmeler artık hemen her alanda geçerli olmaya başladı. İletişim, otomotiv, tıp, üretim derken artık dijital yayın teknolojileri de bir hayli değişti. Eskisi gibi sadece uydu yayını değil bunun yanında dijital yayın döneminin başlamasının yanı sıra artık kullanıcıların canlı yayınlara bile müdahale etmesine imkan veren yeni teknolojiler geliştirildi. Durdur izle, geri al izle, tekrar izle gibi kavramların ortaya çıkmasına neden olan gelişen teknolojiyle beraber yeni markalarda ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de Tivibu yayın sistemleri. Türk Telekom altında çalışan ve dijital yayınla beraber kullanıcılara birçok imkan sunan Tivibu, kullanıcılara canlı yayına müdahale etme, yayını yönetme ve yayını kayıt altına almak gibi ayrıcalıklarda sunmaya başladı. Tüm bu ayrıcalıklarla beraber kanal sayısında da bir hayli fazla çözüm sunan Tivibu kullanıcıların tüm bu kanalları yönetmesine de imkan sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar istedikleri kanalları silip istedikleri kanalların sırasını değiştirip istedikleri kanallara da şifre koyabiliyor. Kanal silme ve sıra değiştirme işlemi kolaylıkla ana menü üzerinden yapılabiliyor. Fakat kanalları şifreleme ve aile filtresi uygulama işlemi için birkaç ayarlama yapmanız da gerekiyor. Tüm bu ayarlar nasıl yapılır? İstenen kanallara nasıl şifre konur? Daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle Tivibu menüsüne girmeniz gerekiyor. Tivibu menüsüne girdiğinizde ise buradan ayarlar sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ayarlar ardından da “şifre değiştirme” menüsüne girmeniz gerekiyor. Şifre değiştirme menüsüne girdiğiniz de ise buradan “aile şifrenizi değiştir” bölümüne girmeniz gerekiyor.
Tivibu Aile Şifresi nasıl değiştirilir

Tivibu Aile Şifresi

  • Aile şifrenizi değiştir menüsüne girdiğiniz de ise karşınıza 4 haneli şifre bölümü gelecek. Buradan aile şifreniz olmasını istediğiniz 4 haneli şifreyi girmeniz gerekiyor. 4 haneli aile şifrenizi girdikten sonra sizden bir de şifre onayı istenecek. Girdiğiniz şifreyi bir kez daha bu ekrana girmeniz gerekiyor. 4 haneli şifrenizi belirledikten sonra ise artık kiralama içerikleri arasında yaş sırını olan filmler ve programlar için kullanıcıdan ilk olarak aile şifresi istenecektir. Şifreyi girdikten sonra program açılacaktır.