Cep Telefonları Güvenlik

Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır?

cep-telefonu-dinleme
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Telefonlarımızın dinlendiği, dinlenebildiği bir gerçek. Özellikle de haberlerde çıkan bu tür korkulu rüyalara yol açacak haber başlıkları mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Eğer telefonunuzun dinlenmesinden kuşkulanıyorsanız ve ya dinlenip dinlenmediğini anlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Gelin birlikte göz atalım

  • Telefon dinlemenin en belirgin özelliği hatta oluşan cızırtılar ve ekolardır. Bu cızırtılar hatta birinin daha olduğunu gösterir.
  • Telefonun şarjı durduk yere birden bitmeye başladıysa bu seçenek de telefonunuzun dinlendiğine dair işaretlerdendir. Şarjın çabuk bitmesinin sebebi, kullanılan uygulamaların, mikrofonu kullanarak etraftaki sesleri depolamasındandır.
  • Telefonunuz anlam veremediğiniz kadar sıcaklığa ulaşıyorsa, örneğin durduk yere ısınıyorsa dışarıdan birileri tarafından dinlenmeni muhtemeldir.

Bu seçenekler listesi uzadıkça uzar. Telefonunuza her ay gerekli bakımı yaparsanız(telefon sıfırlama,ram boşaltma gibi) durduk yere bu belirtiler gün yüzüne çıkmazlar. Telefonunuzun dinlemenin yanı sıra kötü düşünceli insanlar bilgilerinizi ele geçirebilir, sosyal medya hesaplarınıza kadar sızabilirler.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız