Teknoloji Devi Samsung Müşteri Desteği İle Beğeni Toplamaya Devam Ediyor

tarafından
521
Teknoloji Devi Samsung Müşteri Desteği İle Beğeni Toplamaya Devam Ediyor

Teknoloji alanında günümüzde satış aşamasında ürünlerin özelliklerine dikkat edildiği kadar artık markaların satış sonrası hizmetlerine de oldukça önem veriliyor. Özellikle teknoloji ürünleri için en önemli kriterlerden biri haline gelen teknik destek için firmalarında özel yatırımlar yaptığını söylemek gerek. Teknik destek konusunda özel yatırımlarla müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran teknoloji devlerinden birisi de Samsung. Zira Güney Koreli teknoloji devi ürünlerine özen gösterdiği kadar satış sonrası teknik destek konusuna da aynı oranda özen gösteriyor.

Samsung

Akıllı telefonlar, ev elektroniği, bilgisayarlar, beyaz eşya ürünleri kısacası hemen her ürünün de artık yeni nesil teknolojiler kullanan Samsung, teknik destek konusunda da yeni nesil teknolojilere geçmiş durumda. Eski sistemlere göre teknik destek denildiğinde kullanıcılar aklına ilk olarak, “ürünü teslim et teknik servisin sorunu gidermesini daha sonra ürünü teslim al” modeli akla geliyor. Fakat teknoloji devi Samsung, eski teknik destek sistemleri yerine hem müşterilere kolaylık sağlamak için hem de müşterilere zaman kazandırmak için teknik destek konusunda da yeni nesil teknolojileri kullanmaya başladı.

Samsung-Support

Samsung’un müşterilerine sunduğu yeni teknolojiler arasında canlı destek, uzaktan bağlantı hizmeti yer almaktadır. Bu noktada Samsung ürününde sorun yaşayan müşteriye ilk olarak resmi Samsung internet sitesi aracılığıyla ya da doğrudan telefon üzerinden canlı destek hizmeti sunulmaktadır. Olur da müşterinin yaşadığı sorun bu şekilde giderilmez ise bu kez müşteriye Samsung teknik destek ekibi sayesinde uzaktan bağlantı sistemiyle hizmet verilmektedir. Tüm bunların yanında Samsung’un teknik destek konusunda müşterilerine sunduğu iki önemli özelliği de bulunuyor. Bunlardan biri resmi Samsung internet sitesi aracılığıyla verilen akıllı simülatör hizmeti olup, bir diğeri ise işitme engelli kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla sunulan duyan eller hizmetidir. Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından verilen tüm bu teknik servis hizmetlerinin müşterinim sorununu çözmemesi halinde ise eski sistem teknik desteklerini de modernize eden Samsung artık internet sitesi üzerinden en yakın servis, arıza takibi gibi hizmetleri de müşterilere sunarak sorunun kesin olarak çözüme kavuşturulmasını da sağlıyor.