Sosyal Medyaya Anayasa Geliyor

tarafından
227
Sosyal Medyaya Anayasa Geliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın açıklamasına yürekten katılanlardanım. Hayatımızın her alanında olan sosyal medyaya ait açıklamasında artık bu ortama da bir anayasa getirilmesi gerektiğini vurguladı. Sosyal medyayı kullanmamızdan mutluluk duyduğunu vurgularken Afrika ülkeleri sayesinde Avrupa ‘nın ilk 10 ülkesi arasına girdiğini vurgularına ekledi. Doğru bir tez ; sosyal paylaşım siteleri öyle bir hale geldi ki artık bilgi kirliliği hat safhaya çıktı. Yetmedi her alanda her alana girerek maydanoz oldu. Adından anlaşılacağı üzere sosyal bir paylaşım sitesi ama bizler amaçlarımız doğrultusunda kullanmaktan mustaribiz.

Etnik kökenden tutun,insanların düşüncelerini bile yargılama hakkına sahip, aynı zamanda her konuda tam bilgi sahibi olmadan her konu hakkında kişilerin hukukuna, tecavüz etme hakkını nereden buluyoruz anlamıyorum. Bu işi bilmeyen yazayım da ses getirsin beğeni butonum çoğalsın diye düşünenler teknoloji size bir anayasa ile dur demenin adımlarını atmış durumda . Hele şu her yediğini yaptığını sergileyenler yok mu gülüp geçiyorum sadece. İnternet kullanmasına bilene bir terapi gibidir. Öyle yapıcı paylaşımlar oluyor ki, insan takip etmekten kendini alamıyor. Engelli kardeşlerimiz adına sorulan sorulara eğitimcilerin verdiği yapıcı açıklamalar işte sosyal paylaşım bu dedirtmekte. Eğer siz bunun farkında değilseniz ve sadece kişilik haklarına saldırmaksa niyetiniz attığınız ok size geriye döndüğünde sapıtmayacaksınız. Dikkat teknoloji sonsuz olanaklar sağlarken Siber Anayasada kapıda.

Top-3-Social-Networking-Sites

Her ülkenin kendine ait kanun yapılacağının altı çizilirken herkes ne yapabileceğinin farkında olacak. Aman dikkat edin teknoloji sizi sarhoş etmesin. Avrupa komisyonu siber suçlar Komisyonu’na taraf olduğunu ve desteklediğine göre artık siber anayasa ya herkes uymak zorunda kalacak. Her kes bu anayasası okuyacak ve göre bu suç bu değil diyerek yoluna devam edecek . Komisyonun kestiği parmak kanamaz ne diyelim. Herkese hayırlı olsun.