Sony Xperia Z3 Wi-fi Bağlantı Sorunu ve Çözümü

tarafından
3645
Sony Xperia Z3 Wi-fi Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Sony Xperia Z3 serisinde oluşan Wi-fi bağlantı sorununa çözümler sunacağız. Bildiğiniz gibi Sony kalite olarak geçmişten günümüze kadar adıyla dilimize yapışmış yüksek performansa sahip dijital dünya liderleri arasında yarışmakta olan büyük bir markadır. Sony Ericson ile başladığı telefon üretim macerasına, Ericson‘dan ayrıldıktan hemen sonra akıllı telefon piyasasını alt üst eden seriler ile adından birçok kez bahsettirdi. Yüksek performans sağlayan ve Z3 serisinde çeşitli yeni uygulamaları ile kullanıcılar tarafından her ne kadar beğeni ile karşılansa’da bir takım sorunlar kullanıcıların canını bir hayli sıkmakta. Bunlardan biride Wi-fi bağlantı sırasında oluşan kopma veya tamamen uygulamanın çalışmaması gibi. Aşağıda verdiğimiz yöntemleri uygulayarak çözüm bulabilirsiniz.

sony xperia z3 wifi bağlantı sorunu ve çözümü

SONY XPERİA Z3 Wİ-Fİ BAĞLANTI SORUNU VE ÇÖZÜMÜ HAKKINDA BİLGİLER

  • Öncelikle cihazınızın ağ bağlantısını devre dışı bırakın ve hemen ardından bağlı olan ağı unut seçeneğini tıklayarak, cihazınızdan tekrar wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.
  • Eğer sorun halen devam ediyor ise, modeminizi resetleyin ve cihazınızı da yeniden başlatarak tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Bir diğer yöntem ise Modem yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edin, eğer değilse güncelleyip tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Eğer bağlı olduğunuz modemin ağ trafiği çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor ise, farklı ve sakin bir ağa katılarak cihazınızın bağlantı durumunu kontrol edin.
  • Bir diğer yöntem ise MAC adresi ile ilgili. Cihazınız’dan Ayarlar > Telefon hakkında bölümüne girerek, burada bulunan MAC adresine bağlı olan modemin tanımlı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin.
  • Eğer tanımlı ise Ayarlar bölümünden Stamina modunu devre dışı bırakın.

Eğer sorununuz tüm bunlara rağmen hala devamlılığını sürdürüyor ise, Yetkili servis‘ten yardım isteyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.