Sony Xperia Z3 Kamera Rengi Sorunu ve Çözümü

tarafından
437
Sony Xperia Z3 Kamera Rengi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi Sony markasının Xperia Z3 serisi içerisinde oluşan kamera rengi sorunu hakkında çözümler sunacağız. Sony, uzun yıllardır sürekli teknolojinin izinden yürümüş ve birçok teknolojik ürünleri ile hayatımızda önemli bir marka değeri ile karşımıza çıkmaktadır. Gerek beyaz ev eşyalarında gerek televizyon ve diğer tekonolojik aletlerin yanı sıra hayatımıza Ericson markası ile cep telefonu olarak ta girmişti. Bir süre birlikte sürdürdükleri bu yolculukta Sony yollarını ayırarak kendi başına ve kendine özel serileri ile adından sıkça bahsettirmiştir.

Bunlardan biride amiral gemisi olarak piyasaya sürdüğü Z3 modeliydi. Üstün tasarım ve özellikleri ile teknoloji kullanıcıları tarafından beğenilen ve tercih edilen Sony Xperia Z3‘ün bazı sorunları da gözden kaçmış değil. İşte o sorunlardan biri olan Sony Xperia Z3 kamera rengi sorununa aşağıdaki yöntemlerle çözüm sağlayabilirsiniz.

sony xperia z3 kamera rengi sorunu ve çözümü

  • Böylesi durumlar’da cihazınızı bir defa açıp kapayın.
  • Hata devam ediyor ise, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilir veya hard reset atabilirsiniz. Fakat bu konuda çoğu kullanıcı paniğe veya heyecana kapıldığı için cihazdaki verilerin yedeğini almadan cihazı sıfırlamakta. Lütfen bu işlemde evvel mutlaka cihazınızda ki özel dosyaların ve kişi listenizin yedeğini almayı unutmayın.
  • Başka bir yöntem olan kamera ayarları ise, cihazınızda ki mevcut kamera ayarlarından farklı başka ayarlar üzerinden fotoğraf çekmeyi deneyin.
  • Karanlık veya bulanık havalar dışında, aydınlık ve renkli alanlarda fotoğraf çekmeyi denemelisiniz.
  • Cihazınız ile fotoğraf çekerken mutlaka flaş özelliğini kapayın ve aydınlık ortamlar dışında fotoğraf çekmeyin cihazınızı bu şekilde test ederek bir çözüm bulun.
  • Son olarak cihazınızda ki bulunan işletim sisteminin ve diğer tüm uygulamaların güncelliğini kontrol edin. Özellikle de cihazınızın işletim sistemi güncel değilse mutlaka güncelleyerek tekrar sorun hakkında cihazınızı teste tabii tutun.