Sony Xperia Z3 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

tarafından
2491
Sony Xperia Z3 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere akıllı telefon piyasasının harika cihazlarından biri olan Sony markasının Z3 serisinde oluşan dokunmatik ekran sorununa karşı çözümler sunacağız. Bildiğiniz üzere Sony markası Ericson ile yollarını ayırdıktan sonra akıllı telefon piyasasında tek başına bu yolda ilerleyerek yüksek performansa sahip cihazları hayatımıza kattı.

Yeni yeni özellikler ile karşımıza sürekli süprizler ile çıkan Sony markası çıkarmış olduğu Z3 serisi ile teknoloji kullanıcılarının oldukça beğenisini toplamış ve bu seriden çok sayıda satış yaparak yeni serisi Z4’ü piyasaya çıkarmak için kolları sıvamıştır. Sony Xperia Z3 her ne kadar tasarım ve donanımsal olarak yüksek performans sağlasa da diğer akıllı telefonlarda da oluşaşan sorunlar elbette bu seride de görülebilmektedir. Bunlardan biride dokunmatik ekran sorunu. Bu sorun ile alakalı çözüm yollarını aşağıdaki yöntemleri kullanarak aşabilirsiniz.

sony xperia z3 dokunmatik ekran sorunu

  • Cihazınız bazen yapılan aşırı işlemlerden veya herhangi bir uygulamanın vermiş olduğu sıkıntıdan ötürü dokunmatik ekran’da sıkıntılar çıkarabilir. Eğer cihazınızın dokunmatiği bu gibi sorunlar meydana getiriyor ise ve cihazınız taş kesildi ise, ses yükseltme ve güç butonu olan power düğmesine aynı anda basarak cihazınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Ve daha sonra cihazınızı tekrar açın.
  • Cihazınız açıldıktan hemen sonra, bilgisayarınıza data kablosu aracılığı ile birbirine bağlayın ve bilgisayardan Sony Xperia programını açarak bu işlemden ötürü yazılım onarımını gerçekleştirin.
  • Eğer bunlar sorununuza çözüm üretmiyor ise, cihazınızın ekranında bulunan jelatini komple sökün ve iyice temizleyin, ardından cihazınızı kontrol edin.
  • Eğer sorun halen devam ediyor ise, son yöntem olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndür seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden evvel, mutlaka tüm özel dosyalarınızı ve kişi listenizin yedeğini aldıktan sonra fabrika ayarlarına döndürmek için işlemi başlatın.