Snapchat Güncellemesi İle Neler Değişti?

tarafından
572
Snapchat Güncellemesi İle Neler Değişti?

Sosyal medya uygulamalarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Artık sadece 3 büyük sosyal medya uygulaması Facebook, Instagram ve Twitter değil bunun yanında yeni birçok sosyal medya uygulamasının da adı duyulmaya başladı. Bu uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması. Yayınlandığı ilk andan bu yana büyük bir gelişim gösteren Snapchat, şimdilerde Twitter uygulamasını bile geride bıraktı. Özellikle resimlerin hikayesi özelliği ile ön plana çıkmaya başlayan Snapchat uygulamasının son dönemde ise yeni bir güncelleme hareketi içerisine girdiğini de biliyoruz. Rakip sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Snapchat geçtiğimiz günlerde de bir büyük güncelleme daha yayınladı. Peki, son büyük güncelleme ile beraber Snapchat’e ne gibi yeni özellikler ekleniyor bakalım.

  1. Otomatik İlerleme Kaldırıldı

Bu noktada artık Snapchat uygulamasının kullanıcı yorumlarına göre güncellemeler yayınladığını belirtelim. Yani artık diğer sosyal medya uygulamalarında ne gibi özellikler var yerine kullanıcıları neler istiyor stratejisi belirlendi. Bu noktada yeni güncelleme ile yapılan yeniliklerden birisi de otomatik oynatma sisteminin kaldırılması oldu. Söz konusu sistemle beraber kullanıcılar özellikle resimlerin hikayesi paylaşımlarını ardı ardına listeliyordu. Biten resimlerin hikayesi paylaşımlarının arkasından gelen hikayeler özelliğinin eleştirilmesiyle beraber artık otomatik oynatma denilen sistemin yeni güncelleme ile beraber kaldırıldığını da belirtelim.

snapchat-güncelleme

  1. Oynatma Listeleri Özelliği Eklendi

Yeni güncelleme ile beraber uygulamaya eklenen bir diğer yenilik ise hikayeler oynatma listesi özelliği oldu. Snapchat yaptığı açıklamada artık kullanıcıların var olan hikayelerle beraber kendilerine oynatma listeleri oluşturabilecekleri de açıklandı. Oynatma listeleri için ise her hangi bir sınır olmadığını da belirtelim. Söz konusu özelliğin ne kadar sevileceği bilinmez ama güncellemeler devam ederse Snapchat yükselişine de devam edecek gibi.