Skype Sesli Yanıt Bırakma Ayarları?

tarafından
405
Skype Sesli Yanıt Bırakma Ayarları?

Bilgisayar üzerinden kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında bir dönem MSN uygulaması geliyordu. Windows işletim sistemlerinin vazgeçilmezi olan MSN uygulaması zaman içerisinde ise yetersiz kalmaya başladı. Bununla beraber uygulamanın diğer sosyal medya uygulamalarından da geri kalmaya başlaması MSN’nin şekil değiştirmesine neden oldu. Skype adını alan ve çok daha gelişmiş bir ara yüze kavuşan uygulama şimdilerde hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Grup konuşması, görüntülü görüşme, görüntülü konferans gibi birçok özelliği bulunan Skype tüm bu özellikleri ve daha fazlası ile artık bilgisayarlarda da en çok kullanılan uygulamalardan biri. Anında sesli konuşma imkanlarını da kullanıcılarla buluşturan Skype ayrıca telesekreter görevi de yapabiliyor. Yani tıpkı GSM operatörlerinde olduğu gibi konuşma için sizi arayan arkadaşlarınıza sesli mesaj ile mesaj bırakabiliyorsunuz. Bu sayede meşgul olduğunuz ya da uygulamaya erişimini olmadığı durumlarda arkadaşlarınıza haber vermiş oluyorsunuz. Skype üzerinden bu şekilde sesli yanıt bırakma özelliğini nasıl kullanabileceğimize ise daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak bilgisayarınızdan Skype uygulamasını açıyorsunuz. Uygulamaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan “araçlar” sekmesine giriş yapacaksınız. Araçlar sekmesinin hemen ardından da “seçenekler” sekmesine giriş yaparak ayar menüsünü görüntülüyorsunuz. Şimdi sol ayar menüsünden çağrı ayarları kısmına gelerek “sesli mesaj” sekmesine tıklıyoruz. Buradan sesli mesaj ayarları sekmesine tıkladığımızda ise Skype’ın resmi sitesine yönlendiriliyoruz.
Skype Sesli Yanıt

Skype Sesli Yanıt Bırakma ayarları

  • Bu noktada bizden hesap bilgilerimizle giriş istenecek. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sesli çağrıyı aktif hale getiriyorsunuz. Sesli çağrı sekmesini aktif hale getirdiğinizde bir kez daha sizden şifre istenecek. Şifrenizi girdiğiniz zaman sesli mesaj ayarı açılmış olacak. Sonra tekrar Skype uygulamasına geri dönüp tekrar sesli ayar menüsüne giriş yapıyoruz. Bu noktada mikrofon resmine tıklayarak istediğiniz mesajı bırakıp onay veriyorsunuz. Onay işleminden sonra arkadaşlarınız sizi aradığında çağrıya cevap verilmediği durumlarda bıraktığınız bu sesli mesaj çalışacak.