Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır?

tarafından
289
Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Windows işletim sistemlerinde ilk sosyal medya denemeleri MSN uygulamasıyla yapılmıştı. Çıktığı ilk andan itibaren büyük beğeni toplayan uygulamanın kullanıcı sayısı da her geçen gün biraz daha artmış ve artık MSN, Windows sistemlerin bir klasiği haline gelmişti. Fakat son yıllarda uygulamanın artık yeni nesil uygulamalarla yarışabilecek pek fazla bir etkinliği kalmadı. Bununla beraber artık MSN uygulama geliştiricileri de uygulamanın tamamen değişmesine karar verdi. Bununla beraber artık Skype adı verilen yeni nesil sosyal medya uygulaması geliştirildi. MSN uygulamasına göre çok daha kapsamlı ve çok daha başarılı bir uygulama olan Skype, kullanıcılara sosyal medya alanında birçok ayrıcalıklarda sunmaya başladı. Özellikle görüntülü konuşma, bunun yanında konuşmayı çok daha eğlenceli hale getiren çok sayıda emoji, arama özelliği gibi birçok özellik sayesinde Skype, MSN uygulamasının oluşturduğu kitleyi çoktan kendine çekmeyi de başardı. Uygulamanın genel olarak bu yeniliklerle büyük başarı yakaladığı ve büyük oranda da tercih edilmeye başlandığı bir gerçek. Fakat tüm bunlara rağmen Skype uygulamasının da eksi ya da can sıkan yönleri de yok değil. Bunlardan birisi de Skype reklamları. Konuşmalar sırasında ekranda beliren bu reklamlar kimi zaman kullanıcıları farklı internet sayfalarına yönlendirebiliyor. Bu durumda da kullanıcılar istemeden sayfa değiştirmek zorunda kalıyor. Bu sorunu çözmek içinse yapılacak birkaç düzenleme var. Bakalım bu düzenlemeler neler ve nasıl yapılacak.

  • Öncelikle bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatalım. Skype reklamlarını engellemek için aslında internet izinlerimizle oynayacağız. Zira uygulama internet üzerinden bağlantı kurarak reklamları gösteriyor. Bu nedenle bizim internet ayarlarımız aracılığıyla bu bağlantıları sınırlandırmamız gerekiyor. Bunun için ise İnternet Explorer tarayıcımızı kullanacağız.
Skype Reklamları

Skype Reklamları kaldırma

  • Hemen tarayıcımıza giriş yapıyoruz. Tarayıcıya giriş yaptıktan sonra ise ayarlar adı verilen menüye girmemiz gerek. Bunun için kapatma tuşunun hemen altında bulunan çark işaretine tıklıyoruz. Çark işaretine tıkladığımızda karşımıza bir açılır menü gelecek. Açılır menüden ise “İnternet seçenekleri” sekmesine giriyoruz. Bu sekmeye girdiğimizde karşımıza bir pencere gelecek. Karşımıza gelen pencereden “Yasak siteler” bağlantısına tıklayıp hemen altta yer alan “siteler” butonuna tıklıyoruz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra ise gelen ekle menüsüne “https://apps.skype.com” adresini ekleyip onaylıyoruz. Böylelikle Skype reklamları artık görüntülenmemiş oluyor.