Skype İnternet Yüzünden Uygulamamaya Bağlamama Hatası Nasıl Çözülür?

tarafından
256
Skype İnternet Yüzünden Uygulamamaya Bağlamama Hatası Nasıl Çözülür?

Sosyal medya uygulamaları artık sadece iletişim kurulan uygulamalar olarak gözükmekten çıkmaya başladı. Neredeyse yazılı basın gibi bir haber organı olarak değerlendirilmeye başlanan sosyal medya kavramı hemen her geçen gün yeni uygulamalarla beraber biraz daha genişliyor. Tabi bu alanda bazı uygulamaların başı çeken ana uygulamalar olarak değerlendirildiğini de söylemek lazım. Skype uygulaması da bunlardan bir tanesi. Atası MSN olan uygulama aslında en köklü sosyal medya araçlarından biri. Her ne kadar zaman içerisinde değişikliğe gidilmiş olsa da Skype uygulamasını bu şekilde değerlendirebiliriz. Son dönemde oldukça tutulan Skype kullanıcılara sunduğu iletişim ayrıcalıkları sayesinde de yükselişine devam ediyor. Sürekli güncelleme alan ve yeni özellikler eklenen uygulamada kimi zaman bu güncellemelere bağlı olarak da hatalar yaşanmıyor değil. Uygulamanın sık karşılaşılan ve en büyük sorunlarından biri olan hataların başında ise “bazen internet yavaşlıyor ve bir süreliğine duruyor. Düzgün ve sorunsuz çalıştığından emin olduktan sonra tekrar deneyin.” Uyarısı gelmekte. İnternet bağlantısında sıkıntı yaşandığı zaman gelen bu uyarı kimi zaman internet olsa da karşımıza çıkıyor. Söz konusu sorunu nasıl çözeriz daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için bilgisayarınızda yer alan varsayılan internet tarayıcısını kullanacağız. İnternet Explorer üzerinden sorunun çözümünü anlatalım. İlk olarak İnternet Explorer tarayıcımıza giriyoruz. Ardından tarayıcı seçeneklerine girmemiz gerekiyor. Bu işlem için kapatma menüsünün hemen altında bulunana ayarlar butonuna basıp buradan seçenekler sekmesine giriş yapıyoruz.
Skype açılmama sorunu

Skype sorunları

  • Seçenekler sekmesine tıkladığımızda ise karşımıza ayarların düzenleneceği bağlantı penceresi gelecek. Şimdi ise bu pencere üzerinden “bağlantılar” sekmesine giriş yapıyoruz. Ardından karşımıza gelen pencereden ise “yerel ağ ayarları” kısmına giriş yapıyoruz. Şimdi karşımıza yeni bir pencere daha çıkacak. Karşımıza gelen bu pencere içerisinde “ara sunucu” bölümü olduğunu göreceksiniz. Ara sunucu bölümdeki tik işaretini yani onayı kaldırmanız gerekiyor. İşlemi yapıp ayarları kayıt altına alıp tarayıcıdan çıkıyoruz. Şimdi tekrar Skype uygulamasına girerek hatanın devam edip etmediğine bakıyoruz. Hata devam ediyorsa bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecek. Bu işlemden sonra sorun çözülecektir.