Skype Görüşme Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
286
Skype Görüşme Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows’un ilk işletim sistemlerinden beridir sosyal medya konusunda sürekli yeni uygulamalar ortaya çıkmaya başladı. Hele ki son dönemde geliştirici sayısının artmasıyla beraber sosyal medya uygulamalarının sayısının da giderek artmaya başladığını söyleyebiliriz. Bilinen en eski sosyal medya uygulamalarından birisi de MSN uygulaması. Bir dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan MSN son olarak isim değiştirmiş ve Skype adı verilen uygulamaya dönüştürülmüştü. Çok daha kapsamlı bir sosyal medya uygulaması haline gelen Skype uygulaması MSN’nin yeni yüzü olarak tanıtıldı. Hem mesajlaşma hem de görüntülü görüşme imkanı sunan Skype uygulamasıyla beraber artık kullanıcı sayıları da ciddi oranda artış göstermeye başladı. Bununla beraber uygulamanın birçok yeni hizmeti de kullanıcılara sunduğunu söylememiz mümkün. Özellikle mesaj yedekleme işlemi konusunda Skype uygulamasının en iyi sosyal medya uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Tabi yapılan görüşmelerin yedeklenmesi bazı durumlarda sorunlar yaşanmasına ve kişisel bilgilerinizin de risk altına girmesine neden olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için görüşme geçmişini temizleme işlemi yapmak gereklidir. Görüşme geçmişini gizlemek için ise birkaç ayar yapmanız yeterli. Bu ayarlar neler daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle Skype uygulamasına giriş yapıyoruz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise üst menüde yer alan “araçlar” kısmına giriş yapıyoruz. Araçlar kısmına tıkladığımız zaman açılır bir menü gelecek karşımıza. Karşımıza gelen açılır menüden ise “seçenekler” kısmına giriyoruz. Şimdi karşımıza bir pencere gelecek ve bu pencere üzerinden “geçmişi sil” ayarlarına giriş yapmamız gerekecek.
Skype Görüşme Geçmişi

Skype Görüşme Geçmişi Silme

  • Bu noktada geçmişi sil ayarlarına girebilmek için öncelikle gizlilik ayarlarına giriş yapıyoruz. Gizlilik ayarları sekmesi altında geçmişi sil sekmesine girdiğimiz zaman tüm Skype geçmişiniz silinecek. Yaptığınız tüm bu işlemler konuşmaların tamamen silinmesine neden olacak. Yani en yeniden en eskiye bütün görüşmeleriniz silinecek. Silinen geçmiş görüşmelerin geri döndürülmesinin de mümkün olmayacağını belirtelim. Bu nedenle silme işlemi yapmadan önce durmasını istediğiniz görüşmeleri yedeklemeniz gerekebilir. Skype hesabınızdan mesajlarınızı yedeklemek için ekran görüntüsü alma seçeneğini kullanabilirsiniz.