Silinen Mesajları Geri Getirin

tarafından
650
Silinen Mesajları Geri Getirin

SMS ile haberleşme son zamanlarda yerini Whatsapp, Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarına bıraksa da hala yaygın olarak kullanılıyor. Bazen mesajlarımızı yanlışlıkla silebiliyoruz ve sonrasında geri getirmek istiyoruz. Bunun birkaç yöntemi var. Bu işlemler verilerinizi kesin bir şekilde kurtarmasa da verilerin bir çoğuna erişme imkanınız var. Aşağıda Android ve İos işletim cihazlarınızda bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Android İçin Silinen Mesajları Kurtarma

Android’ de genelde silinen verileri kurtarmak için çeşitli recovery programları kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanlarından biri ise Android Data Recovery programı. Bu programı bilgisayarınıza yükleyin ve ardından aşağıdaki adımları uygulayın.

– Programı bilgisayarınıza kurun.

– Ardından cihazın USB hata ayıklama modunu aktif hale getirin.

– Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

– Programda ‘Scan’ tuşuna basarak verilerinizi taratın.

– Tarama işlemi sonunda dosyalar kısmından ‘’Messages’’ e tıklayın.

– Geri gelmesini istediğiniz verileri seçip ‘Recover’ tuşuna basın.

İos İçin Silinen Mesajları Kurtarma

İos işletim sisteminde verileri kurtarma Android’ e göre daha basittir. Telefonunuzda bulunan iCloud yedeği ile silinen mesajlarınızı geri getirmeniz mümkün.

İTunes’ dan mesajlarınızı yedeklemek için iTunes’ a İos aygıtınızı bağlayın ve ardından “Dosya > Aygıtlar > Yedekle” komutlarını uygulayarak verilerinizi yedekleyin.

Dosyalarınızı yedekten cihazınıza geri yüklemek için ise  “Dosya > Aygıtlar > Yedekten Geri Al” işlemlerini uygulayın.