İnternet

Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar

elektronik_sigara
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Sigara uzun zamandır insanların kullandığı ve toplumda yer eden kötü alışkanlıkların başında yer almaktadır. İçilme oranı günden güne artmakla beraber kullanan kişilerin yaş ortalaması da aynı şekilde azalmaktadır. Bu gidişata bir dur demenin vakti çoktan geldi de geçiyor bile. Klişe olan laflardan birisi vardır ki toplumun bilinçlendirilmesi. Bunu aşmak gerekmektedir. Artık kişilerin her türlü bilgiye erişmesi kolaylaştığı için bilinen gerçekleri tekrarlamak yalnızca zaman kaybıdır. Bu sebeple kişiye özel anlatımlarda bulunmak ve aslında neden sigara içtiğini ona sormak gerekmektedir. Yalnızca sigarayı bırak demek hiçbir şekilde etkili olmamaktadır.

Adım Adım Sigara Bırakma

Kişilerden bir anda sigarayı bırakmasını beklemek yanlıştır. Amacına uygun hareket etmek için mutlaka adım adım bırakma yolu seçilmelidir. Örneğin sigarayı bırakmak isteyen bir kişiye elektronik sigara önerilebilir.  İçeriği sigarayı bırakmaya yardımcı maddeler ile donatılan elektronik sigara elbette zararsız değildir ancak normal sigarayı bırakmak için oldukça önemli bir adımdır.

Devlet Teşviki

Devletin sigara bıraktırma uygulamalarının başında kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanması gelmektedir. Bu oldukça çeldirici olsa da verilen cezalar oldukça etkilidir. Devlet tarafından uygulanan başka bir yaptırım ise okul, hastane gibi kamu alanlarının içinde ve çevresinde sigara satışının yasak olmasıdır. Bu gibi sigarayı bıraktırma yöntemleri doğru bir şekilde uygulandığı zaman oldukça etkilidir. Ancak daha fazlasının yapılması gerektiği aşikardır.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız