Güvenlik

SAR Değeri Nedir?

sar
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Günümüzde özellikle de cep telefonu alırken sormamız gereken SAR değeri özelliği son zamanlarda tekrar gündeme gelmekte. Bir çok kişinin cep telefonu gibi eşyalar alırken dikkat etmesi gereken ilk nokta olan SAR değeri piyasada pek bilinmediğinden sürekli en son konuya atılmakta. Sizler için SAR değerinin ne olduğunu en net şekilde açıklamaya çalıştık.

SAR değeri “Özgül Emilim Oranı” veya “ Özgül Soğuma Oranı” ( Specific Absorption Rate ( SAR)) , elektromanyetik alanda vücudumuz tarafından emilen enerji oranı birimidir.

Eğer telefon ile konuşurken başınızda ağrı oluyorsa mutlaka telefonunuzu kulaklığınızla kullanmanız gerekmektedir.

SAR Değeri Standardı Nedir?

Birleşik Devletlere bağlı Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından belirlenen en yüksek sar değeri bir cep telefonunda 1.6 W/kg şeklindedir. Günümüz cep telefonlarında 0.28 SAR değerlerinde bir cep telefonu bulmak mümkün.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız