Samsung S6/S6 Edge Wifi Sorunu ve Çözümü

tarafından
12157
Samsung S6/S6 Edge Wifi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere 2015 yılında akıllı telefon piyasasına harika bir giriş yapan Samsung S6 ve S6 Edge cihazlarında oluşan Wi-fi sorununa çözümler sunacağız. Samsuns geçtiğim yıl içerisinde diğer akıllı telefonlar gibi serisinin en iyisi çıkararak amiral gemisi olarak öne sürdüğü S6 ve S6 Edge bir çok teknoloji kullanıcısı tarafından yoğun ilgi karşılandı. Yeni nesil benzersiz tasarımı ve performans yüksekliği ile harika bir giriş yapan Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonları her ne kadar performans açısından ve yeni özellikler taşısa da diğer akıllı telefonlarda da olduğu gibi Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarında bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Şimdi sizlere bu cihazlarda oluşan Wi-fi sorunu üzerine çözümler üreteceğiz.

samsung s6 parmak izi okuma sorunu

  • Öncelikle cihazınızdan modem bilgilerini unutarak çıkış yapın. Bunun için Ayarlar > Wi-fi seçeneğine tıklayarak içerisinde bulunan bağlı modeminizi unutun özelliğini etkinleştirin. 20 saniye bekledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve wi-fi ağına tekrardan bağlanmayı deneyin.
  • Eğer sorun hala teşkil etmekteyse, ağ yapılandırmasını deneyeceğiz. Öncelikle Wi-fi bölümüne giderek orada bulunan Sunucu üzerine parmağınız basılı şekilde kalsın. Önünüze çıkan seçeneklerden  ” Ağ yapısını değiştir ” kısmını seçin ve daha sonra “Gelişmiş Seçenekleri Göster.” kısmına tıklayarak oradan da ” IP Ayarlarına” girin. Ip Ayarları’nda bulunan DHCP seçeneğine tıklayarak oradan ” Statik ” kısmını seçin ve önünüze çıkacak olan DNS 1 içerisine “4.2.2.2” DNS 2 kısmına da “4.2.2.1” bilgilerini girip cihazınızı yeniden başlatın ve Wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.
  • Tüm bunlara rağmen hala sorun var ise, Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi kısmından giriş yaparak ” Hepsi ” bölümüne giriş yapın ve sağa doğru kaydırarak oradan Wi-fi i bulun ve hemen ardından ” Durdurmaya Zorla ” seçeneğini tıklayarak karşınıza çıkacak olan ” Veriyi Sil ” butonuna basın ve cihazınızı yeniden başlatarak tekrar Wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.

Tüm bunlar işe yaramaz ise son çare olarak  cihazınızı ” Fabrika Ayarlarına Döndürün ” işlemini yapmalısınız.