Samsung S5 Şarj Sorunu ve Çözümü

tarafından
4653
Samsung S5 Şarj Sorunu ve Çözümü

samsung s5 şarj sorunu ve çözümü

Geçen sene akıllı telefon piyasasına damga vuran Samsung Galaxy s5, 2014 yılının en çok satılan akıllı telefonlarından biri olmuştur. Samsung galaxy s5 kullanıcılarının en çok karşılaştığı 6 sorundan biri olan şarj sorunu ile ilgili çözümler hazırladık. Piyasaya bir yıldır girmiş olmasına ve birçok özelliğinin bulunmasına rağmen, Samsung servisi tarafından çözülemeyen sorunların mağduru şansız kullanıcıları üzmüş ve bu sorun için çare bulmaya zorlamıştır. S5 kullanıcılarının en çok dert yandığı sorun olan şarj sorununa çözümler üreterek, bir nebzede olsa size yardımcı olmaya çalıştık. Şarj sorununun belli başlı birkaç çözümüne aşağıdaki yazılanları uygulayarak istediğiniz sonuca varabilirsiniz.

SAMSUNG GALAXY S5’İN ŞARJ SORUNU

samsung galaxy s5 şarj sorunu

Kullanıcılar tarafından görülen şarj sorunu, telefonun daha geç şarj alması, şarjın kısa süre içerisinde bitmesi ve şarj almamasının nedenleri ve çözümlerine aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz

Sorunların genellikle oluşmasının genel sebebi akıllı telefonun suyu çekmesi ya da fiziksel hasar görmesidir. Eğer cihaz herhangi bir hasar almadıysa bulunan ihtimallere karşın üretim aşamasında oluşmuş olan bir problemdir. Telefonunuz bulunan probleme uyuyorsa garanti kapsamında ürünü yenilemeniz şart olacaktır.

  1. Cihazınıza göre doğru parçaları kullandığınızdan emin olun. Kullandığınız şarj aletine gelirsek, tek parça şarj aleti kullanıyorsanız kullandığınız şarj aletini bir başka cihaza takabilirsiniz ve çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer bu sorunu diğer cihazlarda da görürseniz yeni bir şarj cihazı edinmeniz şart olacaktır veya garanti kapsamında yenilemeniz gerek duyulacaktır.
  1. Cihazınıza orijinal şarj gerek bulmuyorsanız, cihazınıza göre aynı voltaj da çalışan bir şarj aletine gerek duyulmaktadır. Cihazınızın hangi voltaj da çalışacağını öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. Cihazınıza göre şarj aletinizin voltajı eğer düşükse eski sorunla tekrar karşılaşabilirsiniz. Bunu için aynı voltaj değerini taşıması şarttır.
  1. Halen değişiklik görülmüyorsa sorun cihazın şarj yerinde olabilir. Bunu öğrenmek için cihazınızı USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlayınız. Eğer bilgisayardan görünüm sağladıysa sorun şarj cihazınızdadır, görünüm sağlanmadıysa sorun cihazın şarj yerindedir. Bunu çözmenizin tek çaresi servise gönderilmesidir ve şarj cihaz yerinin değiştirilmesidir.
  1. Bu aşamalardan sonra cihazınız normal bir şekilde şarj alıp, hızlı bir şekilde şarjı boşalıyor ise google play store’den juice defender uygulamasını indirip cihazınızda çalıştırabilirsiniz. Böylelikle sorun çözülmüş olacaktır.