Samsung Galaxy S6 Edge Ekran Parlaklığı Kapanma Sorunu ve Çözümü

tarafından
1120
Samsung Galaxy S6 Edge Ekran Parlaklığı Kapanma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonlarında oluşan kendiliğinden ekran parlaklığı kapanma sorununa çözümler sunacağız. Dünya devi Samsung‘un 2015 yılında çıkardığı Galaxy S6 Edge serisi teknoloji okurları tarafından büyük bir ilgi ve alaka ile karşılaştı. İlk ay rekor kıran satış performansı ile akıllı telefon piyasasını alt üst eden S6 Edge, alışılmışlığın dışında yepyeni bir ekran tasarımı, yüksek performans ve birbirinden farklı özellikleri ile sıkça kendinden bahsettirdi. Samsung’un geçtiğimiz yılda tanıttığı ve piyasa sürdüğü ve amiral gemisi olarak gösterdiği Samsung Galaxy S6 Edge, oldukça ihtişamlı bir görüntüye ve hıza sahip bir akıllı telefon olarak raflarda yerini aldı.

Fakat her ne kadar yüksek performans ve sıra dışı özelliklere sahip olsa da diğer markaların piyasaya sürdüğü son teknoloji cihazlarında da olduğu gibi Samsung Galaxy S6 Edge serisinde de sorunlar yaşanmaktadır. Bunlardan biride Ekran parlaklığının kendiliğinden düşmesi veya kapanmasıdır. Aşağıda sizler için çözümlediğimiz yönergeleri takip ederek bu sorunu bertaraf edebilirsiniz.

samsung galaxy s6 edge ekran parlaklığı sorunu ve çözümü

Bu sorun kullanıcılar tarafından sıkça şikayet konusu olmuş olup, ekran parlaklığı açıldıktan sonra tekrar 25 dakika sonra kapanmaktadır. 

ÇÖZÜM

  • Cihazınızda kitap okuma uygulamaları kullanıyorsanız, cihazınız bu uygulamaya göre ekran parlaklığını ayarlayabilir, bu uygulamayı kaldırarak tekrar cihazınızı kontrol edip emin olun.
  • Galaxy S6 Edge cihazınızda bulunan uygulamalar arasında bulunan Araç modu ile ilgili olabilir. Bu uygulamayı kaldırarak cihazınızı tekrar test edin.
  • Cihazınızda bulunan uygulamalar veya dosyalardan ötürü cihazınızın bazı özelliklerine müdahale etmesi kaçınılmazdır bu yüzden cihazınızın ön belleğini sürekli olarak temizlemeniz önerilir ve kullanmadığınız uygulamaları cihazınızda barındırmanız anlamsızdır. Bu yüzden cihazınızın kötü performans ve hatalarından kurtulmak için bu tür uygulamaları cihazınızdan kaldırmanız önerilir.
  • Tüm bu sorunlar cihazınıza fayda sağlamadığı takdirde, cihazınıza gelecek olan güncellemeyi beklemeniz önerilmektedir.