Samsung Galaxy S6 Donma Sorunu ve Çözümü

tarafından
3353
Samsung Galaxy S6 Donma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S6 cihazlarında oluşan donma sorununa karşın çözümler üreten bilgiler hazırladık. Tüm akıllı cihazlar ilk aldığınız günden itibaren 1-2 ay boyunca yüksek performansta ve harika bir hız ile gözlerinizi kamaştırmaktadır. Fakat siz cihazını kullandıkça zamanla ağırlaşır ve performansı oldukça düşmektedir. Çünkü cihaza sürekli veri alış-verişi sağlandığı için kullanım açısından oldukça yorulacak ve diğer uygulamalar yüklendikçe dahada performansı düşecektir. Bu nedenle uygulama mağazalarında ayrıca olarak gördüğünüz her uygulamayı indirmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü güvenilirlik açısından birçok uygulama oldukça tehlike taşımakta ve cihazınızı olumsuz yönde etkileyecek kodlar içermektedir. Yapacağınız rutin cihaz kontrolleri ve dikkat edeceğiniz bazı noktalar sayesinde cihazınızı ilk günkü gibi sürekli yüksek performans ta tutarak bunun önüne geçebilirsiniz.

samsung s6 donma sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S6 Donma Sorunu ve Çözümü

  • Birinci adım oldukça önemlidir ve cihazınızın performansını iyi yönde etkileyecek bilgiler içermektedir. Öncelikle cihazınızda fazladan bulunan tüm uygulamaları silin. Sık kullanmadığınız uygulamalar her ne kadar çalışmasa da cihazınız üzerinden sürekli aktif bir eleman görevi görmektedir. Ve aktif olan uygulamalarınızı ana ekran tuşuna basarak çıkış yapmayın, çünkü çıkış yapmıyor :), ve bunun yanı sıra uygulamalarınızı arka planda sürekli olarak çalıştırıp cihazınızın hem yavaşlatıyor hemde pil ömrünü azaltıyor. Bunların önüne geçmek için Görev Yöneticisine girin ve orada çalışan ve işinize yaramayan tüm uygulamaları sonlandırın.
  • Şimdi gelelim 2.ci en önemli hususa. Cihazınızı yavaşlatan en etken hususlardan bir diğeri de cihazınızda var olan ve aktif olarak faal gören Animasyonlar‘dır. Bu animasyonlar hem ram hem de işlemciyi oldukça yormakta ve cihazınızın kötü bir performans göstermesini sağlamaktadır. Bunun önüne geçebilmek için Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında sekmesine girerek oradan da Yapım Numarasına 8 defa üst üste basıp yönetici izinlerine sahip olun. Daha sonra ise, Geliştirici Seçenekleri kısmına girerek çizim bölümünde bulunan Geçiş Animasyonu Ölçeği, Animatör Süre Ölçeği ve Animasyon ayarlarını sırası ile tek tek Animasyon Kapalı seçeneğini etkinleştirip cihazınızı yeniden başlatın.