Samsung Galaxy S4 Batarya Sorunu ve Çözümü

tarafından
444
Samsung Galaxy S4 Batarya Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S4 cihazında oluşan batarya sorununa çözümler sunacağız. 2013 yılında Samsung‘un piyasaya sürdüğü Galaxy S4 modeli birçok teknoloji kullanıcısı tarafından ilgi ile karşılanmış ve tercih edilmiştir. Türkiye’de en çok satanlar listesinde ilk 3 akıllı telefon arasında yer alan Samsung Galaxy S4 modelinde oluşan bazı sorunlarda kullanıcıları farklı arayışlar ve düşünceler içerisine sokmamış değil. Özellikle de batarya kısmında oluşan sorundan dolayı birçok kullanıcı tarafından şikayet konusu haline gelinmiş ve kullanıcıları çözüm arayışına itmiştir. TeknoAbla Ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

samsung galaxy s4 batarya sorunu

SAMSUNG GALAXY S4 BATARYA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Cihazınızda batarya sorununa karşı yapacağınız ilk işlem, uygulamaların bu soruna tetikleme yapıp yapmadığını öğrenmek olsun. Bunu anlamak için, Ayarlar > Daha Fazla > Pil bölümüne girerek burada yer alan ilk sıradaki uygulamaların aşağıda verdiğimiz bölümleri inceleyerek bakmanız.

Hücre Askıda: Bu uygulama seçeneğinin bize söylemiş olduğu cihazınızın ekranı kapalı olduğu halde bile mobil veri veya wi-fi bağlantısının sürekli aktif olduğunu söylemesidir. Bu neden ile cihazınız veri alışverişlerinde sürekli aktif olduğundan dolayı bataryanın çabucak bitmesini sağlamaktadır. Bunu kapatmanız faydanıza olacağı gibi boş yere internet paketinizin de bitmesini engelleyeceksiniz.

Ekran: Bu seçenek ise, güç tasarrufunuzun tamamen ekran parlaklığı uygulamasından dolayı zayıf olduğu ve bataryanın çabuk tükenmesini sağlayan önemli etkenidir. Elinizden geldiğince ekran parlaklığını kısın ve güç tasarruf modunu da açıkta tutun.

  • GPS, NFC, Bluetooth, Mobil Veri, Wi-fi ve diğer bağlantı sağlayan tüm uygulamalarınızı kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kapalı tutmanız önerilmektedir. Hem dış tehditlere karşı hem’de cihazınızın bataryasının ömrünü uzatmak adına bu işlemi mutlaka gerçekleştirin.