Samsung Galaxy Note 5 Donma Sorunu ve Çözümü

tarafından
1869
Samsung Galaxy Note 5 Donma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 5 serisinde oluşan donma ve kasma sorunlarına karşı çözümler sunacağız. Bildiğiniz gibi 2015 yılında Samsung kullanıcılarının büyük bir bekleyiş içerisinde beklediği Samsung Galaxy Note 5 serisi akıllı telefon piyasasına girer girmez büyük bir ilgiyle karşılandı. 2015 yılının en çok satan ve ilgi gören ilk 4 akıllı telefonundan biri olan Samsung Galaxy Note 5 yüksek performans hızı ve beraberinde getirdiği yeni özelliklerle kullanıcılarını adeta büyüledi. Tabi bunların dışında her akıllı telefonda denk gelebileceğimiz bazı sorunlarda meydana gelmektedir. Bunların arasında son zamanlarda kullanıcıların donma ve kasma sorunu adı altında şikayetleri çoğalmıştır. Aşağıda vereceğimiz çözümlemeler ile cihazınızda oluşan bu tür sorunlardan kurtulabilirsiniz.

samung note 5 donma sorununa çözüm

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 DONMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Cihazınızda kullanmadığınız veya pek nadir can sıkıntısından kullandığınız tüm uygulamaları silin ve bu uygulamalara ait dosyaların cihazınızdan tamamen kalktığına emin olun.
  • Note 5 cihazınızın işlemcisi veya ram‘i ne kadar güçlü olursa olsun akıllı telefonlarda birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmayın çünkü cihazınız dengesiz bir şekilde güç dağılımı yapacak ve bu doğrultuda cihazınızda donma veya kasmalar meydana gelecektir.
  • Bir uygulamayı kullanırken işiniz bitti ve çıkarken kesin olarak görev yöneticisinden de o programı kapatın. Çünkü çoğu kullanıcı da oluşan alışkanlık uygulamadayken power düğmesi ile çıkış yapmaya zorlamaktadır. Böyle yaptığınız da uygulama kapanmaz ve arka planda işlemeye devam eder.
  • Cihazınızda bulunan animasyon ve benzeri görsel efektleri kapatarak cihazınızın donmasını veya kasılmasını önleyebilirsiniz. Bu yöntemin ayarları için; Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında bölümüne girin ve Yapım Numarası yazmakta olan kısmına 7-8 defa üst üste tıklayın ve Geliştirici Seçenekler aktif olunca bir önceki menüye dönün. Daha sonra Çizim bölümüne girin ve burada bulunan Geçiş Animasyonu Ölçeği, Animatör Süre Ölçeği ve Pencere Animasyon Ayarı denilen özelliklerin tümünü kapayın. Hemen ardından cihazınızı yeniden başlatarak donma ve kasılma sorunu üzerine test apın.

Yukarıda bahsettiğimiz yönergeler, cihazınızda ki sorunu ortadan kaldırmadıysa son olarak fabrika ayarlarına döndürerek bu sorundan kökten kurtulabilirsiniz.