Samsung Galaxy Note 5 Cihazına Format Nasıl Atılır?

tarafından
606
Samsung Galaxy Note 5 Cihazına Format Nasıl Atılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere herkesin merak ettiği, Samsung Galaxy Note 5 cihazına format atma işlemini anlatacağız. Samsung‘un 2015 yılında çıkardığı amiral gemisi olan Galaxy Note 5 serisi bazı sorunlardan dolayı kullanıcılarını oldukça sıkmış ve farklı çözüm arayışına sürüklemiştir. Cihazda donma, kasma, çeşitli uygulama hataları, bluetooth ve Wi-fi bağlantı sorunları, S Voice hataları ve benzeri hatalardan dolayı cihazının kullanılmama derecesine gelmiş ve kullanıcıların içerisinden çıkılamaz bir hale gelmesi üzerine çeşitli forumlarda bu konu tartışma haline gelmiştir. Bizde TeknoAbla.com ekibi olarak sizlere Samsung Galaxy Note 5 cihazına nasıl format atılır? sorusuna net bir şekilde cevap getirecek bir yazı hazırladık.

samsung galaxy note 5 format nasıl atılır

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 CİHAZINA FORMA NASIL ATILIR?

  • Öncelikle cihazınızı kökünden kapayın.
  • Hemen ardından ses açma tuşu ile power ( açma/kapama ) tuşuna aynı anda basarak cihazının açılmasını sağlayın.
  • Bu işlemden hemen sonra cihazınızın ekranına bir menü gelecektir burada yapacağımız işlemler doğrultusunda cihazımız resetlenecek ve format atmış olacaksınız. Çıkan menüde aralarında Factory Reset/Wipe Data seçeneğinin üzerine ses açma kapama tuşlar ile gelin ve açma kapama tuşu ile tıklayın.
  • Bu adımdan sonra karşınıza 10’dan fazla menü seçeneği gelecektir. Çoğunlukla no yazan seçenekler arasında yes seçeneğini bulup açma/kapama tuşu ile tıklayarak işlemi tamamlayın.
  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan bir diğer menüde ise aralarında Reboot System seçeneğini bulun ve ses açma/kapama tuşu ile üzerine gelerek açma/kapama (power) düğmesi ile tıklayıp bu işlemi onaylayın.

Cihazını yukarıda sırası ile anlatılmış yönergeler üzerine kapanacak ve yeniden açılacaktır. Çeşitli data verilerinin olduğu kod ekranı gelecek bir süre sonra ortadan kalkarak cihazınızın görünümü ilk aldığınız günkü görünüm ile karşınıza çıkacaktır.